1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

247 років тому народився легендарний полтавський письменник

fc72ead008256c8fdd7cb9aa16600a-bigimg

Іван Котляревський за своє життя встиг зробити вагомий внесок у становлення сучасної української літературної мови.

Згідно з даними «Вікіпедії», народився в Полтаві в сім’ї канцеляриста — шляхтича гербу Огоньчик . З 1780 по 1789 рік вчився у духовній семінарії. У 1789–1793 роках працював канцеляристом, у 1793–1796 роках — домашнім учителем у сільських поміщицьких родинах.

Котляревський — автор «Енеїди» (1798, у трьох частинах; 1842 — повне посмертне видання) — першого твору нової української літератури, написаного народною мовою. Взявши за основу сюжетну канву однойменної поеми Вергілія, Котляревський в традиціях давнього українського бурлеску створив свій оригінальний художній твір.

У поемі автор відтворив різні сторони життя українського суспільства у другій половині XVIII століття. Національне забарвлення і співчуття до долі простого народу зумовили великий успіх «Енеїди» серед сучасників. За мотивами поеми були створені опери «Еней на мандрівці» (композитор Ярослав Лопатинський) та «Енеїда» (композитор Микола Лисенко, лібретто Миколи Садовського).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>