1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

АЕРОПОРТ «ПОЛТАВА» В АВРАЛЬНОМУ ПОРЯДКУ ГОТУЮТЬ ДО МІЖНАРОДНОГО РЕЙСУ — 5 ТРАВНЯ ВІДБУДЕТЬСЯ ІНСПЕКЦІЯ ПРЕДСТАВНИКІВ АВІАКОМПАНІЇ

dsc-0091

Аврал в Полтавському аеропорті — за три дні представник авіакомпанії повинен схвалити перший виліт 9 травня

2 травня перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький запросив «Полтавщину» до аеропорту «Полтава», щоб показати на якій стадії перебуває реконструкція об’єкту.

«Це — вхідна група, через 2 дні вона має бути зроблена», — привітався із «Полтавщиною» Андрій Пісоцький перед входом в аеропорт. «Вам залишилось на все 2 дні. Можете працювати хоч вночі», — це вже прозвучало для підрядників з ТОВ «БК «Центр-Буд». І це змусило їх глибоко замислитися.

Роботи — дійсно багато, хоча вже й зроблено чимало. З’явилися обриси об’єктів після реконструкції. Перед входом розташують зону реєстрації пасажирів, з інформаційними екранами над нею. Однак на 2 травня і в реальності — це поки що просто порожнеча. Хоча кабелі до майбутнього «ресепшен» вже підведені. Трохи ліворуч — кімната матері та дитини, а також для співробітників поліції. Ліворуч від входу, на другому поверсі, вже з’явилися каркаси для службових приміщень прикордонників та митників. Також ліворуч — й вхід для пасажирів до аеропорту, з боку злітної смуги. Тут буде пропускний пункт, кімната для індивідуального огляду пасажирів, які викликали підозри, транспортна стрічка для багажу.

Праворуч від входу — стоїть каркас для віконця обміну валют і представника туроператора. Щоб дійти до «накопичувальної зони», або зали очікування, потрібно повернути праворуч — в досить вузькому проході стоятиме контрольний пункт із сканерами. В залі очікування ще можна побачити (але поспішайте!) батальну картину із неполіткорентним зображенням Петра І під час Полтавської битви. Її закриють рекламно-інформаційним екраном. За цією стіною, на другому поверсі — duty-free та зона для харчування. Хоча наразі там — цегляні стіни та бетонна стеля. Поруч — туалети, де вже кладуть облицювальну плитку.

По сусідству із залою очікування буде кімната для дозвілля дітей — поки що це просто назва.

Аеропорт матиме туалет для інвалідів, протипожежну сигналізацію та інтернет. Що ще? Але пора виходити в бік злітної смуги.

На виході із аеропорту ще не відчуваєш себе пасажиром і не уявляєш, що вже 9 травня сюди, до виходу, плавно підрулить літак Boeing 737-400, щоб взяти на борт перших полтавських пасажирів. Тут — вантажівки із асфальтобетоном та котки. Робота «кипить».

Ми йдемо із Андрієм Пісоцьким та представником підрядної організації «Полтавабудсервіс» по м’якому та свіжому асфальту. Нам назустріч, праворуч від нас, рухається одномоторний двомісний літак. Його дивно бачити поруч із асфальтоукладниками.

— Це «рульожка». Бачите — це старе покриття і вже асфальтна смуга нового. Розмах крил Boeing 737-400 — 28 метрів. Вони будуть сюди під’їжджати, щоб забрати пасажирів. Бачите, старе покриття — сиплеться, є камінчики. У літака — двигуни під крилом, вони розташовані досить низько від рівня землі. Тому жодних камінчиків не повинно бути, адже вони можуть потрапити до двигунів. Тому все це накривається товстим шаром асфальту. Скажу, що підрядник робить «рульожку» по сертифікованій технології, гарантія — 5 років. Якби ця фірма й дороги в області робила, то й проблем було б менше. Також працює техніка й на самій злітній смузі — але там тільки бетон. До речі, підрядник працює у збиток — говорю чесно. 9 травня відбудеться першій виліт — квитки вже продані, — пояснює Андрій Пісоцький.

За його словами, орієнтовно у суботу, 5 травня, на об’єкт приїде представник авіакомпанії. Він огляне стан аеропорту та злітної смуги, оцінить його придатність до першого вильоту та, можливо, скаже «Так». Після цього короткого слова — 9 травня відбудеться перший авіарейс в Туреччину. Також готовність до роботи має ухвалити Київ.

До дати вильоту буде готова і техніка — пожежна машина, асенизаторський автомобіль, заправники пальним та водою.

Звичайно, робота не завершиться після 9 травня, поки готують такий собі «мінімальний мінімум».

Цю інформацію, станом на 2 травня, поки що складно засвоїти — попереду великий шмат роботи, а часу до 9 травня вже немає. Чи дива таки бувають?

агадаємо, українська авіакомпанія YanAir запланувала перший рейс «Полтава — Анталія» вже у травні, для літака Boeing 737-400, який розрахований на 168 пасажирів. Спочатку аеропорт відправлятиме й прийматиме рейс в тиждень. У червні — двічі на тиждень, і так до жовтня. Менеджер туроператору «Join UP!» Вікторія всередині квітня розповіла, що на 9 травня вже заброньовано 120 квитків на переліт з Полтави до Анталії. На рейс, який був запланований на 2 травня, було набрано 50 пасажирів. Крім 9 травня, є рейс на 16 травня. До 25 травня рейси плануються кожну середу, а вже після 25 — кожну середу та суботу. Є два літаки розраховані на 160 та 240 пасажирів.

На державному рівні історія із реанімацією Полтавського аеропорту розпочалася 20 грудня 2017 року, коли Кабінет міністрів України присвоївПОКП «Аеропорт-Полтава» статус міжнародного.

13 квітня перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький повідомив, що міжнародний пункт пропуску у аеропорті відкриють 1 травня (як бачимо, цього не сталося), а перший виліт переноситься з 2 на 9 травня.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>