1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

Автобус поїде

hvvTgdH-m-I

Працівники редакції просто хотіли поцікавитися подальшою долею рейсу автобуса Зіньків-Лубни, який до січня минулого року курсував через Лютенські Будища, а потім зненацька змінив маршрут і поїхав через Дейкалівку. Але голова райдержадміністрації Віталій Панченко навіть питання до кінця дослуховувати не став, сказав, щоб подали йому його у письмовому вигляді і відключив телефон. Це вперше таке, мабуть, за майже сторічну історію існування газети, коли керівник району на численні зверення громадян не те що, не виїхав на місце і не розібрався у чому справа, а й слухати не захотів про те, що хвилює нині жителів району. А даремно, бо він – хоче того чи ні – а представляє сьогодні адміністрацію Президента в районі і такими діями дискредитує, в першу чергу, гаранта Конституції.

Не знає Віталій Панченко що відповісти, чи, навпаки, добре знає, що розповідати нічого, бо він особисто й пальцем не поворухнув задля того, щоб хоч якось зняти соціальну напругу у такому густонаселеному селі, як Лютенські Будища.

Тож ми звернулися до Лютенсько-Будищанського сільського голови Михайла Білика з цим же запитанням. Він повідомив, що ще наприкінці січня рейс даного автобуса через їхнє село було скасовано, ні людей, ні його до відома ніхто не поставив. Тож перше, що зробив сільський голова, поцікавився у перевізника у чому справа. У ПАТ «АТП-1 5339» відповіли, що чагарі понад дорогою, які протягом років ніхто не розчищав, зривають з даху автобуса балони з пальним, а ями на дорозі відривають техніці колеса. Тоді Михайло Білик звернувся до голови районної ради з проханням допомогти відновити рух автобуса.

Близько 30 підписів жителів Лютенських Будищ зібрав колективний лист теж на адресу районної ради з цим же проханням. Та поскільки вирішення даного питання було компетенцією райдержадміністрації, колективне звернення направили голові райдержадміністрації для вирішення питання по суті.

І, як ви думаєте, шановні читачі, вирішив питання «по суті» голова райдержадміністрації? Де там! Ні в телефонному режимі ні в кого не поцікавився в чому ж суть справи, ні на ту ж таки злополучну дорогу не виїхав.

Проблему переклав з хворої голови на здорову, а районній раді направив суху відписку: «Повідомляємо, що колективне звернення жителів села Лютенські Будища щодо автобусного сполучення за маршрутом Зіньків-Лубни через с. Лютенські Будища направлялося на розгляд управління економічного та агропромислового розвитку і торгівлі райдержадміністрації».

Та чи компетенція це відділу управління економічного та агропромислового розвитку і торгівлі РДА займатися дорогами? Ні. Втім, Олена Вовк, хоч і не має службового транспорту, за власний кошт власною автівкою виїхала на аварійно-небезпечну дорогу, вивчила суть справи та замість голови райдержадміністрації підготувала відповідь районній раді.

Хотілося б сказати, що не вперше ця тендітна жінка підставляє плече голові РДА, ось уже декілька років підряд на сесії районної ради вона звітується за його роботу, причому – успішно. Ніхто з того вже не дивується, бо Віталій Григорович не те що звіту сам написати не в змозі, навіть не прочитає його розбірливо.

Розуміємо, що виступати перед депутатським корпусом районної ради складно, бо присутні часто задають непрості запитання від імені своїх виборців, для того, щоб відповісти на них, потрібно добре володіти словом та інформацією, а ще – добросовісно працювати на посаді голови РДА. Але ж виїхати на дорогу, де сам дідько роги зламає об чагарники, та спитати з начальника райавтодору чому вони й досі не випиляні та не полатані ями на дорозі – це не так і складно.

Тож вкотре обов’язки виконавчої влади в районі довелося перебирати на себе представницькій:- Питання по курсуванню автобуса, – розповідає директор ПАТ «АТП-15339» Андрій Удовиченко, – ми обговорили з головою районної ради Сергієм Не-розею. Домовились, що тільки будуть усунені перешкоди – чагарі та ями на дорозі – вже через місяць, доки вирішаться юридичні питання, автобус поїде по звичному маршруту. Голова ж райдержадміністрації Віталій Панченко ні усно, ні письмово до мене не звертався.

А Лютенсько-Будищанський сільський голова Михайло Білик тим часом організував роботи по розчищенню чагарів над трасою довжиною 700 метрів силами місцевих мешканців, окрім того, розчищають вже їх і на території Власівької сільської ради, через яку проїжджає даний автобус, він робить усе для того, щоб автобус поїхав якомога швидше. Саме з цією метою йде «на поклін» і до кожного великого орендаря землі на території ради, щоб ті у складчину, в черговий раз, залатали дороги на трасі обласного значення. Натомість голова Зіньківської райдержадміністрації разом з громадською радою при ньому ж, голові райдержадміністрації, ламають голови над тим, чи правильно міський голова використав кошти на розчищення русла річки Грунь-Ташань, чи за призначенням використовувалися кошти, виділені на ремонт опорної школи в Зінькові, члени громадської ради при голові райдержадміністрації «пройшлися» по неналежному виконанню посадових обов’язків керівником місцевої прокуратури, а ще – усі разом мізкували над тим, як утриматися від призначення на посаду першого заступника голови райдержадміністрації кандидата, який пройшов конкурс, думали як на засіданнях громадської ради змусити звітуватися керівників управлінь та служб райдержадміністрації.

Одним словом, судячи з їхніх рекомендацій, на сьогодні громадська рада при голові РДА чи, навпаки, голова РДА при громадській раді здатні контролювати все і всіх у районі, особливо ті питання, що пов’язані з використанням коштів. Шкода, що обов’язки голови райдержадміністрації голова райдержадміністрації виконувати не поспішає, як приклад тому і питання по тому ж таки автобусному рейсу Зіньків-Лубни. У теплому кабінеті і в рівній собі компанії «працювати» значно цікавіше.

А тепер про те, що ще відбувається у райдержадміністрації. Судячи з наявної інформації, там іде прихована некрасива розправа з тими керівниками управлінь та служб РДА, хто чесно та сумлінно виконує свою роботу, сміливо відстоює свою точку зору, яка не співпадає з точкою зору голови РДА та громадської ради при голові РДА. Днями один з керівників під дверима свого робочого кабінету знайшов записку наступного змісту: «Здохни, сука, доки ми тебе з роботи не вигнали». На зворотній стороні погрози адресат упізнав чернетку вихідної документації одного з відділів РДА. Ну що тут ще можна додати?

За матеріалами газети “Голос Зіньківщини” від 14 березня 2017 року № 20 (9202)

Коментар: Автобус поїде

  1. Віталій Григорович:

    Та я , ето самоє, зайнятий дуже був. Валера поставив задачі до виконання!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>