1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

Чим особливою є полтавська кутя

042942b16a6ddaf8a0182d82000744-bigimg

На Полтавщині традиційно кутю варять тричі на новорічні свята – на Святвечір, Різдво та Щедрий вечір.

Чим відрізнялась кутя у полтавських господинь від інших журналістам «ВПолтаві.Інфо» розповіла полтавський етнограф Олена Щербань.

«Полтавська кутя готується із пшениці, яка заготовлюється господинею ще з осені. Обирали найплодючішу, як картоплю на посадку, та ставили у сухе місце. Потім товкли у ступі, щоб відділити полову, заливали киплячою водою і варили у печі в горщику (можна і на вогнищі). Опісля треба поставити кутю у духовку, щоб подивитися, чи буде вершечок (її наче рве). Якщо він є – увесь рік буде у домі достаток. Якщо кутя запала – навпаки», – зазначила полтавка.

Етнограф каже, що кутю варять однакову на Різдво, Святвечір та Щедрий вечір. До неї додають мед (його треба додавати охолодженим, бо він втратить свої лікувальні властивості), горіхи та заливали узваром.

«Останнім часом перейняли із Західної України додавання маку, бо так смачніше. Його треба перетерти із цукром, бажано у макітрі», – додала Щербань.

Кутю на Полтавщині роблять рідкою та їдять ложкою. Кутя у західних регіонах більш густа:

«Різниця між кутею святвечоровою та тією, що на Щедрий вечір, лише у столі. На 13-те стіл м’ясний. Є і ковбаска, і сальце, і борщ із м’ясом».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>