1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

Чого не можна робити у Різдво Пресвятої Богородиці

2434066374b89064044c31fb6a0bf6-bigimg

Сьогодні, 21 вересня, православні христистияни відзначають церковне свято – Різдво Пресвятої Богородиці, або Друга (або Мала) Пречиста.

Різдво Пресвятої Богородиці, або Мала Пречиста — релігійне свято християнської церкви на честь Богородиці Діви Марії, матері Ісуса Христа, що є одним з дванадесятих свят. Святкується щороку православними 21 вересня, католиками — 8 вересня. У цей день підкреслюється, що Божа Мати є великою праведницею, помічницею і заступницею людей, покровителькою сільського господарства, яка народженням Христа зробила перший крок до вічного спасіння усіх людей, повідомляє “Вікіпедія”.

Чого не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці?

На Різдво Пресвятої Богородиці не рекомендується займатися фізичною працею, прибиранням в будинку, а також вживати алкогольні напої та жирну їжу. Не можна викидати крихти від святкового пирога – їх слід акуратно зібрати і згодувати домашнім тваринам. Також в такий важливий день неприпустимо лаятися, адже його потрібно святкувати з чистою душею і благими помислами.

Що потрібно робити в свято Різдва Богородиці?

У східних слов’ян народження Діви Марії асоціюється з сімейним благополуччям і родючістю. До цього дня в селах і селах завершують польові роботи, прибирання льону і пшениці. Під час святкування прийнято вшановувати Богородицю за хороший урожай і підносити молитви, що прославляють матір Божу. У православних і католицьких храмах проводяться урочисті богослужіння, а в будинках печуть хлібці, на яких видавлюють літери «Р» і «Б» (Народження Богородиці). Хліб кладуть під ікони і зберігають до Різдва Ісуса Христа, вживаючи по шматочку під час хвороб. Хоча святкування припадає на пост, в цей день дозволяється їсти рибу. Господині готують рибні або грибні супи, печуть пироги і пригощають гостей, а також роздають бідним і сиротам. У багатьох віруючих сім’ях ця традиція вважається дуже важливою – якщо жінка не пригостить жебраків на свято, то може залишитися безплідною. Вранці в день святкування, до сходу сонця, багато дівчат відправляються на найближче водоймище і умивають обличчя водою. Вважається, що після вмивання заміжня жінка буде гарною до самої старості, а незаміжня в тому ж році вийде заміж, повідомляє moyaosvita.com.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>