1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

Чорнобильцям потрібні конкретні заходи, а не декларативні постанови

CHAES

Тридцять років минуло відтоді, як внаслідок вибуху реактор четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС викинув у атмосферу десять хіросімських бомб плюс сімдесят тонн радіоактивного реакторного графіту…

Від радіаційних викидів, за офіційними даними, постраждали більше трьох мільйонів людей. Масштаби цієї трагедії могли бути значно більшими, якби не мужність і самопожертва героїв-ліквідаторів, серед яких були і наші земляки. Ризикуючи здоров’ям та життям, сотні тисяч пожежників, військових, інженерів, лікарів стали на шляху радіаційного лиха.

Та чомусь про цих людей останнім часом держава забула, скасувавши їм ряд пільг. Доведені до відчаю люди, котрі втратили під час тієї трагедії своє здоров’я, вдаються до крайніх заходів – перекривають траси, щоб привернути до себе увагу.

Перед тим, як у Верховній Раді було поставлено на голосування проект постанови №4369 «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи», народний депутат Олег Кулініч нагадав колегам, що ще в лютому цього року за його участі був зареєстрований законопроект №4156 з того ж питання. Ним, на відміну від суто декларативної постанови, передбачаються зміни до Державного бюджету щодо фінансового забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

- Упродовж трьох місяців цей законопроект просто ігнорується, і це при тому, що, на відміну від декларативного проекту постанови №4369 про парламентські слухання, законопроект №4156 пропонує конкретні заходи, а саме – профінансувати програми із забезпечення чорнобильців житлом, – сказав Олег Іванович. – Кошти на такі програми можна виділити за рахунок скорочення видатків на Державне управління справами, а також зменшення видатків деяких програм Міністерства фінансів. Тому дуже хотілося б, щоб парламент прийняв не документ, який не матиме жодних юридичних наслідків, а закон, який реально вирішить проблеми чорнобильців.

Утім, народні депутати від коаліції, на жаль, були іншої думки, тож парламент підтримав постанову №4369, зекономивши кошти на ліквідаторах аварії.

Ірина Северин

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>