1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

Депутатів, які зірвали сесію, виборці проводжали аплодисментами

maxresdefault

П’ятниця, 15-та година. Зіньківський міський голова Сергій Максименко успішно звітує про свою роботу у залі засідань районної ради та райдержадміністрації. Хоч мешканці міської ради і так добре знають, як багато хороших, конкретних справ робиться міським головою та його командою на території ради, – зал заповнений майже вщерть. По закінченню звіту на адресу міського голови лунало безліч подяк, а на всі запитання присутніх Сергій Максименко дав вичерпні відповіді. Почувався він упевненим, бо за рік роботи глянути у вічі виборцям йому було не соромно.

На жаль, усе це працівники редакції пишуть лише із відгуків зіньківчан, бо саме у цей час були в Опішні, на теж «масовому заході», який важко назвати сесією селищної ради, і теж зі звітом голови, якого того дня так ніхто і не почув.

За півгодини до початку сесії перед Опішнянською селищною радою зібралося понад сто мешканців селища з вигуками «Ганьба!» на адресу селищної влади та плакатами наступного змісту: «Соромно за владу! Депутат – слуга народу! Ні «по-шивайлізації!», «Не дамо Олесю спроби зробити в Опішні культ особи!», «Що посіяв, те й пожнеш! Від суду не втечеш!».

Піти на такий радикальний крок, як повідомили учасники акції, їх змусило повне ігнорування місцевою владою, а точніше Опішнянським селищним головою Світланою Маммадовою, прав та інтересів виборців; поширення культу особи директора Національного музею-заповідника українського гончарства Олександра Пошивайла в Опішні. Особливо ж вразила опішнян остання новина, нібито, про намір селищного голови виділити земельну ділянку площею у дві сотки в парковій зоні селища Національному музею, за чутками – для встановлення пам’ятника гончарям Пошивайлам, а точніше – дідусеві та бабусі О. Пошивайла. Достовірною інформацією присутні не володіли, тож і хотіли дізнатися правду від Світлани Маммадової.

- А я приїхала сюди з чоловіком відстоювати назву вулиці Партизанська, яку всупереч проханню усіх її мешканців перейменували на якогось нікому не відомого Кричевського, – говорить Людмила Коритченко. – Збила тиск таблетками і приїхала, стане погано – посиджу у машині, але нехай бачать, що нас немало.

- Людей прийшло б у десятки разів більше, – говорять учасники акції, – але оголошення про її проведення негайно видалили із сайту «Підслухано Опішня».

- Сьогодні вранці ми почули по опішнянському радіо, що суддею Зіньківського районного суду Водолагою А.В. прийнята ухвала,якою призупинено рішення територіальної виборчої комісії про відкликання депутата Світлани Пошивайло за народною ініціативою. На нашу думку, С.Пошивайло є нелегітимним депутатом і брати участі у роботі сесії селищної  ради не повинна, оскільки дев’яносто дев’ять мешканців вулиці Заливного висловили їй недовіру, а сама вона не підтримує зв’язокз виборцями, не виражає і не захищає інтереси виборців свого виборчого округу, не бере участь у громадських слуханнях з питань, що стосуються її виборчого округу, не виконує доручень виборців, не вивчає громадську думку, потреби громади, не інформує про них раду та її органи, не проводить прийом виборців, не розглядає пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, не вживає заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення тощо, ігнорує сходки громадян та голосує всупереч інтересам виборців, під диктовку свого родича Олеся Пошивайла.

Самому Олесю Пошивайлу опішняни пригадали, яксвого часу він не дав прокласти асфальтівку до села Яблучне, як обмежив доступ опішнянам до Будинку культури (нині це Центр розвитку духовної культури).

Віктор Чугуєвець поставив під сумнів авторство експонатів, зібраниху приватній колекції родини Пошивайлів:

- Пам’ятаю, якекспонати збиралися по всій окрузі, трішки постояли з підписами «Автори невідомі», а потім, дивись, уже автори – то Гаврило, то Явдоха Пошивайли.

- Маммадову і Олеся змінить – і в Опішні наведеться порядок, – вигукували учасники акції протесту.

Присутні попросили депутатів вплинути на селищного голову, щоб вона прислухалася до виборців та не допустила майдану в Опішні, в іншиму разі – люди змушені будуть перекривати дорогу Гадяч-Полтава.

Депутати селищної ради запросили учасників акції на сесію і запропонували їм самим донести свою позицію до Світлани Маммадової.

Сесію Опішнянської селищної ради оголошено відкритою. Голова знайомить депутатів з порядком денним, після чого депутат Іван Авраменко поцікавився у Світлани Маммадової, чому ще вчора звіт про роботу селищного голови стояв першим у порядку денному, а сьогодні – наприкінці?

- Маємо право, – відповіла вона.

Депутат Володимир Кужим вніс пропозицію доповнити порядок денний відповіддю селищного голови на його депутатський запит, поданий ще у жовтні 2016 року, щодо рішень позачергової сесії по наданню земельних ділянок, коли на сесії селищної ради не було кворуму і засідання проводилося в телефонному режимі.

- А чому на розгляд сесії Ви не внесли мого питання? – поцікавилася голова Опішнянської селищної виборчої комісії Наталія Сидорова.

- Я об’ясню чого, – такою була відповідь Світлани Маммадової.

- Ні, Ви зразу поясніть, – наполягали депутати.

- Що Ви, Світлано Романівно, усе робите по-німому? – не витримали представники громадськості.

Голова закликала стримуватися тих, хто вигукував з місця, але це ще більше роздратувало присутніх. Депутати Микола Різник, Руслан Заголовацький також на підвищених тонах запропонували голові прислухатися до думки людей.

А далі на сесії гору взяли емоції, і голова вже не контролювала її проведення. До трибуни вийшов мешканець вулиці Заливного Олег Кужим:

- На сьогодні у залі сидить нелегітимний депутат селищної ради Світлана Пошивайло. 27 січня цього року на засіданні Опішнянської селищної виборчої комісії її повноваження були припинені і вона була відкликана виборцями за народною ініціативою. Вона подала в суд, рішення про її легітимність призупинено, але не скасовано. Світлано Григорівно, Ви не маєте ні морального, ні етичного права бути сьогодні присутньою на сесії, – звернувся Кужим до С.Пошивайло, а потім поцікавився у селищного голови:

- Світлано Романівно, на якій вулиці ми сьогодні живемо – на Заливного чи Явдохи та Гаврила Пошивайлів?

- Олег Миколайович, ми сьогодні проводимо сесію, – відповіла селищний голова.

Олег Кужим повторив запитання. Відповідь – аналогічна. Лише після третьої спроби голова відповіла, що назва вулиці має спірну назву, поскільки справа по перейменуванню даної вулиці знаходиться в суді.

Тоді у присутніх виникло запитання з приводу того, чому документи для реєстрації торгової точки, розміщеної на цій вулиці, селищна рада видала на Явдохи та Гаврила Пошивайлів?

Громадськість поставила до відома селищного голову, що доки в залі буде знаходитись нелегітимний депутат Пошивайло С.Г., вони не дадуть проводити сесію.

На всі зауваження присутніх селищний голова зокрема відповіла:

- Працюйте як ви вважаєте собі за можливе, а я буду – як собі вважаю…

Її перервали криками.

Світлана Маммадова звинуватила присутніх у зриві сесії та нагадала, що тягнуть за собою такі дії, присутні, в свою чергу, звинуватили її, що не бажає до них прислухатися.

Звинувачували селищного голову і утому, що з сайту «Підслухано Опішня» через декілька хвилин після появи зникла інформація про проведення акції та про звіт селищного голови, натомість же по місцевому радіомовленню більше, ніж потрібно, було приділено уваги висвітленню інформації по рішенню судді районного суду Водолаги А.В., який призупинив поставу ТВК про відкликання мешканцями вулиці Заливного депутата Пошивайло С.Г. Зачіпка судді – відсутність позитивної відповіді з реєстру виборців, свою відмову реєстр мотивував «відсутністю правових підстав для задоволення запиту».

- На сьогодні, – від імені мешканців вулиці заявив Олег Кужим, – виборці не хочуть мати такого депутата, яка нічого не робить для людей, але очолює земельну комісію, де приймаються сумнівні рішення, і сьогодні, наскільки ми поінформовані, хочуть віддати якусь частинку місцевого парку чи то музею, чи то Олександру Пошивайлу особисто. Хоч ріжте нас, хоч не ріжте, але ми не хочемо мати такого депутата.

- Де таке бачено, щоб вулиця судилася зі своїм депутатом? Де таке бачено, щоб депутат не йшов до людей? – підтримали Кужима опішняни.

За депутата Пошивайло заступилася селищний голова.

Виборці наполягали, що вони не хочуть, щоб сьогодні в селищі потай роздавали землю.

Селищний голова С.Мамммадова відповіла:

- Ми живемо у законодавчій державі, на Україні, де є закони, де є право і де є правове поле.

Викрики із залу:

- Якщо ця влада проти нас – ми будемо з цією владою боротися…

Депутат Іван Авраменко:

- Чому деякі документи видаються, коли справи у суді, наприклад, на вулицю Я. та Г. Пошивайлів та Кричевського, в той час, як ми на сесії приймали рішення, що вулиця носить назву не Кричевського, а Партизанська? Вибачте, але одне другому суперечить. Про яке законодавство Ви говорите?

- Четвертий раз селищний голова та Олесь Пошивайло не з’являються на суд, бо їм вигідно, щоб якомога більше людей зареєстрували власність та земельні ділянки на вулицю Пошивайлів.

- Ми звернулися в Національні інформаційні системи, під якою назвою зареєстрована наша вулиця. Нам відповіли – Пошивайлів Явдохи та Гаврила.

- Світлано Романівно, Ви вже так розізлили Опішню, що доведете до майдану! – не витримала Людмила Некомкіна, вчитель.

Пенсіонерка Раїса Ширай:

- Можна запитання: як тільки Світлану Пошивайло зняли з депутатів – суд відразу ухвалює рішення на її користь, а як ми по року судимося по назві вулиці, то справа і досі в суді. Де та правда, скажіть?

- Давайте усе це припиняти і слухати все-таки громаду, Світлано Романівно…

Ольга Пругло, вчитель Опішнянської школи:

- Ви творите хтозна й що, що Вам здумається, Світлано Романівно.

- Таких ще голів у нас не було.

Із депутатських рядів – депутат Микола Різник:

- Наша сесія перетворюється в балаган, за нами – двісті чоловік в залі, я поважаю Світлану Григорівну, але якби мене не хотіли, то я б вийшов. Чи може нам вийти?

Григорій Софієнко, колишній директор Опішнянської школи:

-Хочу, щоб голова ТВК пояснила, чому її не запросили на засідання сесії селищної ради.

С. Маммадова замість того, щоб надати слово голові ТВК, відповіла:

- Та звідкіля ж вона знає?

- Для чого тоді ТВК, якщо вони безсильні?

Селищний голова слова голові ТВК на вимогу присутніх не надає.

Друга спроба повернутися до затвердження порядку денного.

Депутат Володимир Кужим – голові селищної ради:

- Ми не можемо ігнорувати думку громади, якщо їх не підтримаєте Ви, їх підтримаємо ми, ми просто покинемо сесію і вона не відбудеться. Наступне: тут звучала пропозиція надати слово голові ТВК Наталії Сидоровій, нехай вона скаже, і вношу пропозицію внести до порядку денного питання про виділення коштів для проведення проміжних виборів депутата по вулиці Заливного.

Депутат обласної ради Людмила Овчаренко:

- Шановні присутні, я розумію, люди наповнені емоціями, прийшли для того, щоб їх вимога була задоволена. Але, в зв’язку з тим, що справи знаходяться в суді і по одній вулиці, і по другій, і по питанню депутатства, зараз вирішувати питання про виділення коштів, я вважаю, передчасним. Ви виділите кошти, а провести процедуру не зможете, бо немає рішення про позбавлення Світлани Григорівни депутатського мандата…

Присутні звинуватили Людмилу Овчаренко, що вона йде проти людей і не дали закінчити виступ.

Знову із залу:

- Олесь Пошивайло клявся перед людьми, що немає ніякого відношення до перейменування вулиць, а на судах виявляється, що він приймав безпосередню участь. І Світлана Пошивайло давно б звідси пішла, якби він тут не стояв, бо йому тут по-любому один депутатський голос потрібний.

Представники громади, утому, що так сталося з перейменуванням вулиць селища, покладають вину виключно на селищного голову, адже аналогічна ситуація була і в Шишаках, де вулиці були названі на честь Петлюри та Івана Сірка. Тоді громада прийшла до селищного голови зі своєю незгодою і не сесії селищної ради, у жовтні 2016 року, депутати прийняли рішення про присвоєння вулицям нейтральних назв – Шишацька та Березівська. У Опішні таке не спостерігається. І проблем між селищним головою та громадою у Шишаках немає, хоча такі, як Пошивайло, і там судяться.

- Процедура по присвоєнню вулиці Заливного назви Пошивайлів взагалі порушена, Ви її, Світлано Романівно, прочитали тоді, коли ми Вас заставили це зробити, і заднім числом почали збирати довідки. Сесію проводити ми Вам не дамо, будете тоді по телефону одноосібно приймати рішення, -додав Олег Кужим.

Депутат Василь Стішков:

- У мене брат у Кіровограді живе, так там Партизанської ніхто не перейменовував.

Депутат Володимир Кужим звинуватив С. Маммадову в тому, що до перейменування вулиць вона підійшла з позиції Олександра Пошивайла, і вкотре повернувся до питання по прийняттю рішень по виділенню земельних ділянок на позачерговій восьмій сесії. Дане рішення по землі назвав нелегітимним, оскільки кворуму на сесії не було, тож незрозуміло яким чином рішення було прийнято.

- Світлано Романівно, чому Ви не даєте в десятиденний термін відповіді на депутатські запити і взагалі її не надаєте? Чому депутати повинні звертатися до Вас із запитами по п’ять разів? – поцікавився депутат Руслан Заголовацький.

- Чого це ми не надаємо? – голова.

- Як Ви виділяли ділянки, коли не було кворуму?

- Я виділяла ділянки? Особисто я? – відповідає Маммадова.

- На усне звернення по землі відповіді Ви не дали, сказали: «Пиши запит», але й на запит відповіді не надали.

Депутат Іван Авраменко:

- Світлано Романівно, надайте відповідь по рішеннях восьмої сесії. Я був на сесії з 9 до 10-ї години – кворуму не було. А вже о 12-ій годині дізнаюся, що рішення прийнято, яким чином? Надайте відповідь зараз, інакше ми встанемо й підемо з сесії.

Олена Дригоза, головний лікар Опішнянської лікарні:

- Отут зібралося пів Опішні в цьому залі, повинна відбутися сесія селищної ради. Невже ми, опішняни, дійшли до того, що судимося одне з одним? Цього не можна було допускати ні голові, ні депутатам селищної ради, ми вже дійшли до ручки, це ж наша одна хата, село. Сьогодні мене запросили як керівника. І дірок у Опішні дуже багато – виділення грошей, харчувати треба дітей у школі, немає копійки на сьогоднішній день, ще не виділили, в лікарні немає чим зробити кардіограму…

Григорій Софієнко:

- Вся вина лежить на Олександрові Пошивайлу…

Маммадова перебиває:

- Яка вина?

Г.Софієнко:

- Він понаписував назви таких вулиць, що люди й не знають, іменем кого вони будуть названі. Він вирішив використати Вас, Світлано Романівно, доки Ви при владі. І за оту земельку: що, при музеєві мало землі?..

Маммадова перебиває:

- Григорій Іванович, ми до того питання ще не дійшли…

Софієнко продовжує:

- Нехай у музеї Пошивайло зніме декілька експонатів і там і поставить своїх дідуся і бабусю,і онука, і батька (сміх у залі).

Їдеш із Зінькова – Пошивайли, із Полтави – Пошивайли (біг-борди). Хіба людей других немає в селищі? За оцю всю агітацію повинні платитися гроші в селищну раду, я не знаю, як воно – платиться чи не платиться?

І ще, мова йде про Світлану Григорівну. Чого повідомили голові виборчої комісії лише за годи ну до суду? Для того, щоб вона не приїхала з документами, які в неї є? Ось хай вона жінка скаже.

Але С. Маммадова знову перебиває і не надає слова голові ТВК.

- Григоріє Івановичу, суд це, а не я… (перебивають).

- Олександр Пошивайло хоче піти потоптом по всіх, але такого не буде через те, що ми – громада.

Із залу:

- Ви керівник у Пошивайла, Світлано Романівно?

- Світлано Романівно, де Ваша совість?

Маммадова:

- Згідно регламенту, я прошу всіх заспокоїтися і усвідомити, що ми перебуваємо у демократичній… (перебивають).

- У кожного своя позиція, кожен буде стояти на своєму, – намагається закінчити думку селищний голова, – але це не те місце, де ми можемо… (перебивають).

Пристрасті вирують, важко щось розібрати – взаємні звинувачення. Громада звинувачує селищного голову – і навпаки.

Частина депутатів під аплодисменти присутніх виходить із залу.

Хтось із депутатів, що залишилися, пропонує все ж таки заслухати голову ТВК.

Говорить Наталія Сидорова, голова селищної виборчої комісії:

- Люди провели немалу роботу два рази. Дійсно, не було перевірено Держреєстром списків, але на даний час Держреєстр немає таких повноважень. Замість того, Світлано Григорівно, щоб звернутися до своїх виборців, Ви звернулися до суду. Перший раз за те, що я перевищила свої повноваження, що перевищила їх комісія. Замість того, щоб повідомити мене, як голову ТВК, Ви повідомили Центральну виборчу комісію і надали туди ухвалу суду, повідомили Зіньківську районну територіальну виборчу комісію. Мене не повідомив ніхто. Ухвали Зіньківського районного суду я до цього часу не бачу. Суд ухвалив, що буде попереднє засідання. Це Вас не влаштувало, Ви зрозуміли, щодалі «ходу параходу» не буде і подали другий раз до цього ж судді Водолаги. На суд мене викликали по телефонограмі з селищної ради за годину до початку засідання, за телефонограму я не розписувалася…

Маммадова перебиває, але голова ТВК продовжує:

- … Яким чином розглядалося це питання – я не знаю, ухвала №2 в мене є на руках, нею припинено дію постави селищної виборчої комісії №2, але на той час були призначені проміжні вибори і початок виборчого процесу. Ніде в ухвалі немає того, що слід зупинити ухвалу №3 про початок призначення проміжних виборів, та постанову №4 – про початок виборчого процесу, який відбуватиметься. Суд цього ніде не сказав. Я звернулася до Водолаги чи є Ви депутатом чи ні -відповіді не отримала, і чи скасована чи ні постанова – не знаю. Зверталася до селищного голови, щоб мене викликали на сесію, проте мене ніхто не запросив, мабуть, вирішили, що це питання розглядатись не повинно.

Світлано Григорівно Пошивайло, звертайтесь і позивайтесь не до мене, і не до селищної комісії, вирішуйте мирно питання з людьми.

Вигуки з залу:

- Молодець!

Людмила Бондаренко, вчитель Опішнянської школи, поцікавилася у редактора селищного радіомовлення, чому про події в Опішні люди дізнаються із сайту «Підслухано Опішня», а не з передач радіомовлення. Висвітлення подій із життя селищної ради назвала однобоким.

Знову-дебати.

Оскільки селищний голова не захотіла при слухатися до думки як частини де путатів, так і громадськості, а Світлана Пошивайло на вимогу присутніх не покинула залу засідань селищної ради – 7 з 14 присутніх на сесії депутатів покинули зал. Під аплодисменти присутніх.

Від редакції: судячи з почутого та побаченого в Опішні, здається, цим справа не закінчиться. Люди, схоже, втомилися від такого стилю роботи місцевої влади.

За матеріалами газети “Голос Зіньківщини” від 17 лютого 2017 року №123 (9195)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>