1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

До уваги отримувачів тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, та допомоги на дітей одиноким матерям

1417534629_149

З 1 січня 2016 р. змінено порядок призначення допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

Допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Станом на 1.01.2016 р., прожитковий мінімум становить: для дітей віком до 6 р. – 1167 грн.;

- від 6 до 1 8 років – 1455 грн.;

- від 18 до 23 років за умови навчання – 1378 грн. (в розмірі, як для працездатних осіб).

Тимчасова допомога надається на дітей у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Станом на 1.01 ц.р., 50% прожиткового мінімуму становить: для дітей віком до 6 р. – 583,50 грн.;

від 6 до 18 років – 727,50 грн.

Середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу визначається: як сума доходів усіх членів сім’ї за 6 місяців (липень-грудень 2015 року), поділена на 6 та на кількість членів сім’ї. При цьому до сукупного доходу сім’ї не включається розмір допомоги, на який визначається право.

До складу сім’ї враховуються діти (в т.ч. усиновлені) до 18 років, за умови навчання – до 23 років; чоловік (дружина); дружина та чоловік, які проживають однією сім’єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та II групи, або інвалідами І групи, і проживають разом з батьками (не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні).

Для визначення права на призначення вказаних допомог до управління праці подаються: заява та декларація про доходи та майновий стан (бланки таких документів одержите в управлінні праці); довідки про доходи усіх членів сім’ї за період з 1.07. по 31.12.2015 р. (крім довідок про розмір пенсії та державних допомог).

В залежності від виду допомоги додатково подається: для допомоги на дітей одиноким матерям – довідка про проживання дитини з матір’ю, видана за місцем проживання сім’ї; для тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, – довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) дитини та одержувача допомоги.

Важливо! Якщо звернення до управління надійде протягом січня – березня, право на призначення допомоги буде визначено з 1 січня 2016 року.

Віктор ПІВЕНЬ, начальникуправління праці та соцзахисту населення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>