1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

Двовладдя у другій зіньківській. Як бути?

Без названия (1)

На засіданні постійної комісії районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, материнства, соціального захисту населення, культури, туризму, фізкультури і спорту, яке під головуванням голови цієї комісії Світлани Чикало проводилося 28 березня, виносилося два питання: про розгляд заяв Литус Л.В. та Боровик С.М. та про розгляд доповідної записки вчителів Зіньківської школи №2.

Забігаючи наперед, хотілося б сказати, що детально інформувати читачів району про все, що озвучувалося на комісії, можливо б ми і не стали, бо виносити на широкий загал почуте не бажано, але, враховуючи нездорові чутки, які ширяться територією району (в тім числі і через викладені в Ютуб відеоролики) щодо ситуації у цьому навчальному закладі, це зробити доведеться, бо зіньківчани, щоб сформувати власну думку, мають володіти інформацією не з одного джерела.

І якщо для декого те, що трапилося 27 березня під дахом школи №2, є звичайним показовим шоу та грою на публіку, то для трудового колективу це стало неабияким нервовим потрясінням, яке негативно відіб’ється на навчальному процесі, а якщо в даній ситуації найближчим часом не буде поставлено остаточної крапки, то постраждає і репутація школи.

Оскільки у зв’язку з правовими колізіями дана ситуація зайшла у тупик, начальник відділу освіти Юрій Дахно попросив допомоги у депутатів профільної комісії районної ради законно вирішити питання щодо припинення двовладдя у школі №2 міста.

А тепер по хронології. Після відновлення судом на посаді директора школи №2 Литус Л.В. начальник відділу освіти, за його словами, 23 березня вніс відповідний запис у трудову книжку Литус Л.В. та на зборах трудового колективу, які відбулися 27 березня, довів це до відома присутніх. Разом з тим, доки тривала судова тяганина, в Україні встиг змінитися закон про освіту, згідно якого начальник відділу освіти вже не має права звільнити виконуючу обов’язки директора школи Боровик С.В. від покладених на неї обов’язків. Відтак, забезпечивши виконання рішення суду про відновлення на посаді директора школи та не маючи повноважень на звільнення з посади виконуючої обов’язки директора школи (оскільки виконувати ці функції відтепер може лише районна рада) начальник відділу освіти став заручником недосконалого законодавства.

Не дочекавшись, доки справа вирішиться законним шляхом, директором школи, за словами вчителів, була спровокована конфліктна ситуація відразу ж після відновлення її на посаді.

Як розповів Юрій Дахно, на адресу начальника відділу освіти, виконуючого обов’язки голови районної державної адміністрації та голови районної ради надійшла заява від Литус Л.В. наступного змісту:

«Заява

23. 03. 2018 року о 12.38 начальником відділу освіти Зіньківської РДА Дахно Ю.П. було здійснено записи у мою трудову книжку під №13 про поновлення мене на посаді директора Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів відповідно до рішення Зіньківського районного суду від 07.11.2017 р. про здійснення відповідного запису у трудову книжку.

Приступаю до своїх посадових обов’язків з 23.03. 2018 об 13.30».

А вже цього понеділка на ім’я начальника відділу освіти надходить доповідна записка від виконуючої обов’язки директора школи Боровик С.М.

«Доповідна записка

Доводжу до вашого відома, що 26.03.2018 р. Литус Л.В. повідомила колектив навчального закладу про відновлення її на посаді директора школи. Вона вимагала від заступників директора звіт про їхню роботу за сім місяців, книги внутрішкільного контролю, печатку навчального закладу.

В разі невиконання вимоги Лариса Валеріївна попередила при свідках про виклик поліції та оформлення акту про невиконання її розпорядження.

Враховуючи вище викладене прошу визначити повноваження мене як виконуючої обов’язки директора школи даного освітнього закладу».

А ще через день, 27 березня, доповідна записка надійшла від вчителів школи. Цитуємо:

«Доповідна записка

Сьогодні, 27 березня 2018 р. о 14.30, у Зіньківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №2, де ми працюємо, була призначена педагогічна рада по питанню атестації вчителів. Через декілька хвилин після початку у клас зайшли троє чоловіків. Одного з них ми знаємо. Це – депутат Зіньківської районної ради Давидко В.М. Він розпочав свій виступ з образ в сторону керівників району та відділу освіти. Коли члени педагогічного колективу попросили не перетворювати засідання у політичне шоу, цей, так званий «захисник інтересів народу», почав ображати вчителів, принижуючи їхню гідність. Стверджував, що ми, педагоги, нічого не робимо, а тільки завдяки директору Литус Л.В. діти отримують призові місця на олімпіадах. На протести педагогів відповідав зневажливо та весь час повертався до судових процесів Литус Л.В. Цей діалог супроводжувався криками. Робота вчителя і так пов’язана з нервовим напруженням, а тут директор Литус Л.В. ще й навмисно створює ситуації, які не дозволяють працювати у нормальному руслі. Викликала до педагогічного колективу трьох дядьків, щоб нас залякували.

Просимо вашої допомоги у врегулюванні психологічного мікроклімату в нашому колективі та розгляді поведінки депутата районної ради Давидка В.М.

Матяшевська О.В.,

Рогович С.В.,

Чиж Н.П.,

Ковтонюк С.В.».

- У нас тепер у школі два законних керівники – Литус і Боровик, – пояснює колегам-депутатам Світлана Чикало, вчитель школи №2, – але за ці два дні керівництва Литус Ларисою Валеріївною нам її вистачило по саме нікуди. Усі вчителі зраділи, що декілька годин її не було на роботі, хоч трішки зітхнули з полегшенням. Наш педагогічний колектив передає прохання залишити «у керма» Боровик С.В.

Голова районної ради Сергій Нерозя, який був присутній на засіданні постійної комісії, більше світла пролив на всю цю ситуацію. У 2017 році єдиним керівником у навчальних закладах району, який працював не на контрактній основі, була лише директор школи №2 міста. Ніхто її з посади не звільняв, Литус Л.В. у законному порядку було запропоновано підписати контракт і працювати далі, але вона відмовилася це зробити. Хоча в законі про освіту чітко виписано, що кожен керівник навчального закладу має працювати саме на контрактній основі.

Нещодавно районна рада, як засновник, подала апеляцію на рішення Зіньківського районного суду про відновлення Литус Л.В. на посаді, раніше цього не робила, оскільки не була стороною спору.

Голова районної ради висловив занепокоєння з приводу того, що через декілька місяців старшокласникам необхідно буде здавати ЗНО, і діти не повинні стати заручниками ситуації.

Ситуація по двовладдю в школі №2 міста є неприйнятною та неприпустимою, і не розглянути даної проблеми на засіданні комісії депутати районної ради не можуть, оскільки вчителі залишаться незахищеними.

Члени комісії назвали шоком ситуацію, яка склалася у школі №2, і поцікавилися: за які такі заслуги єдиний директор школи в районі був прийнятий на роботу на безконтрактній основі? І чому єдиний директор в районі не бажає забезпечувати виконання статутних положень про контрактну форму роботи? Якщо закони не поширюються на одних директорів, чому вони мають поширюватися на інших? Депутати зажадали від керівництва районної ради навести порядок у даному питанні і застосовувати закон однаково до всіх.

Заступник голови районної ради Сергій Загорулько нездоровий мікроклімат в колективі назвав недопустимим по відношенню до навчального закладу, оскільки навчально-виховний процес взагалі може перетворитися в казна що. Тож треба подивитися, як решта навчальних закладів працює у рамках нового законодавства та дотримується виконання статутів.

Депутати засудили дії директора школи по зведенню рахунків із вчителями, нагадавши, що роботою керівника є забезпечення безперебійності навчально-виховного процесу та здорового мікроклімату в колективі.

Від імені членів педагогічного колективу на комісії виступила вчитель школи Світлана Ковтонюк:

- Сьогодні я вже можу говорити без сліз, – розпочала свій виступ вчитель школи, – а вчора ми не могли фізично і морально витримати того напруження, яке створила у школі Литус Л.В. Це – зведення рахунків, залякування вчителів, погрози.

Директор запросила на збори педагогічної ради Давидка та двох батьків учнів, один з яких, зрозумівши, що його обдурили, вибіг геть, а інший стояв, притиснувшись до стіни. Їх викликали для залякування вчителів, але натомість самі злякалися одностайності колективу. Віктора Давидка довелося взагалі виводити із аудиторії, щоб була можливість хоч якось провести педраду.

Один за одним на педраді стали підніматися вчителі і говорити про те, що директор зробила їх заручниками шоу. Литус Л.В. цього не очікувала.

Ми почали доводити директору, що сім місяців, доки її не було на роботі, колектив працював нормально, маючи ще більше досягнень, ніж при ній.

Виступаючу обурило те, що грамоти, які на різних рівнях отримали вчителі за свої заслуги, директор носила на суди і приписувала здобутки вчителів собі.

Завдання директора – налагоджувати стосунки між органами влади та школою, забезпечувати навчальний процес у школі та бути гарним господарником, а не приписувати собі заслуги вчителів.

- А який жах ми бачимо у Ютубі!, – продовжила Світлана Ковтонюк, – звинувачувати Нерозю у тому, що той нічого не зробив для школи, директору має бути соромно, бо чому тоді за 14 років її директорування ні вона, ні попередні керівники району нічого не зробили для школи? Лариса Литус вихваляється тим, що поналіпювала метеликів на стінах актового залу, у той час, як сам актовий зал потребував капітального ремонту, протікав та гнив роками. А під час її керівництва шматки скла з вікон другого поверху падали на землю гостряками донизу за декілька метрів від дітей, добре, що все скінчилося добре.

Учні всіх класів здавали кошти на ремонт школи, в останній час, бачачи що за них нічого не робиться, деякі класи перестали здавати гроші.

А вчора у школі цирк відбувся, о 10-ій до нас на збори прийшов Дахно, просив, щоб директор не тиснула на вчителів, а тільки пішов, сказавши, що буде створена робоча група, Литус Л.В. відразу ж швидку викликала. І ось уже ми бачимо її на лікарняному ліжку, як вона уже «помирає» на камеру, будучи під крапельницею, дає інтерв’ю якійсь Батрак. Для цієї людини взагалі потрібно призначити психіатричну експертизу, бо те, що вона дозволяє собі говорити, саме на експертизу і заслуговує.

І ось уже, через кілька годин, о чотирнадцятій, Литус Л.В. жива-здорова, аж підскакує, приходить на педраду.

С.В.Ковтонюк продовжує:

- У школі люди навчають дітей, а тут до школи вриваються якісь дядьки з вулиці і один з них починає кричати на вчителів, такого іще не було.

- Свій прихід у школу, – додав Юрій Дахно, – я завжди аргументую, а з якою метою приходив Давидко та два інших чоловіки?

Депутати районної ради запропонували звернутися до керівництва райлікарні і з’ясувати чи були підстави у лікуючого лікаря класти Литус до лікарні? Часті лікарняні листи відкриває Литус Л.В. один і той же лікар. Необхідно звернутися і у відділення швидкої допомоги, щоб з’ясувати, якщо, наприклад, нехвора людина викликала невідкладну допомогу, хто має заплатити за бензин?

Можливо, десь і не дослівно, але це саме те, про що йшлося на засіданні постійної комісії.

Згідно прийнятих на засіданні постійної комісії рекомендацій, депутати районної ради вирішили створити робочу групу терміном на два місяці по вивченню проблемних питань та діяльності закладів освіти на території Зіньківського району в складі Кімлик-Ярохи Л.А., депутата районної ради, голови робочої групи, Дахна Ю.П., начальника відділу освіти РДА (за згодою), заступника голови робочої групи, Ниценко Л.М., директора комунальної установи «Зіньківський районний методичний центр» районної ради, секретаря робочої групи, Чикало С.В., депутата районної ради, Бузовського В.Д., заступника начальника відділу освіти (за згодою). Робочій групі необхідно буде провести перевірку роботи навчальних закладів відповідно до норм чинного законодавства України в галузі освіти, вивчити проблемні питання та подати свої висновки та пропозиції до комісії районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, материнства, соціального захисту населення, культури, туризму, фізкультури і спорту та ін.

Заслухавши та обговоривши інформацію Чикало С.В. про доповідну записку вчителів Зіньківської спеціалізованої школи №2, комісія рекомендувала звернутися до Зіньківського відділення поліції для проведення перевірки неправомірних дій депутата районної ради Давидка В.М. та Литус Л.В. у навчальному закладі 27 березня. А також звернутись до райкому профспілки працівників освіти (Попович Р.М.) для розгляду доповідної записки вчителів Зіньківської школи №2. А ще – звернутись до партійного керівництва Блоку Петра Порошенка для надання оцінки діям депутата районної ради Давидка В.М.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>