1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Проголосувало2, рейтинг: 1,50 out of 5)
Loading ... Loading ...

Хто або що схиляє дітей виконувати смертельні завдання в інтернеті – думки полтавського психолога

0192d0f2270907c7d3d848ed36b20d-bigimg

Інформація про існування низки груп у соцмережах, де дітей схиляють до самогубств, набула останнім часом широкого обговорення в соцмережах, ЗМІ та загалом у різних прошарках суспільства останнім часом.

 «Море китів», «Тихий дім», інші спільноти надають учасникам низку завдань від адміністраторів. Усі вони передбачають нанесення собі якоїсь шкоди, і це має фіксуватися на відео чи фото. Фіналом гри  має стати самогубство.

Полтавський практичний психолог Тетяна Лиходід наразі спілкується з трьома дівчатами підліткового віку, які перебувають на реабілітації в полтавській лікарні і зазначають, що були учасницями таких груп.

Чи варто поширювати через ЗМІ чи у соцмережах цю тему взагалі? Адже дитяча психіка несформована ще. Хтозна, як вона відреагує на  це?

Питання досить актуальне, важливо знати те, з чим ми маємо справу. Бо, коли закривати очі, то проблема нікуди не подінеться – вона є в суспільстві, а значить, ми про це говоримо.

Які поради батькам можете дати, аби їхні діти не потрапили «на гачок» небезпечних груп?

Першочергова рекомендація, яку б я дала, це те, що дитина повинна виховуватися від наймолодшого віку з тим, щоб вона мала власну думку і могла її висловити. Для чого це потрібно? Для того, щоб, коли дитина стикається в підлітковому віці з такими викликами небезпечними, вона могла аналізувати, робити правильні висновки, а батькам не доводилось здійснювати тотальний контроль, що рекомендують багато психологів робити.

Як цього досягти?

Потрібно більше спілкуватися з дітьми, показувати свою увагу, любов, щоб знати, чим живе дитина, особливо в підлітковому віці, коли починають формуватися різні девіації.

Ким  створюються ці групи в інтернеті?

Люди, які створюють ці  спільноти, добре знають психологічні особливості підліткового віку, несформованість їхньої емоційної сфери. І діти, які потрапляють в коло таких груп, часто мають проблеми вдома, в соціальному середовищі, тобто вони почуваються самотніми. Тому я говорю батькам, щоб дивилися за психоемоційним станом дітей, в зайвий раз запитати, як справи у дитини, розказати про свої справи, щоб був психоемоційний контакт. Варто звертати увагу на настрій, на поведінку, на успішність Батькам необхідно знати про це. Коли у дитини сформована власна думка, коли підліток має достатню самооцінку (не кажу про завищену), то такі діти рідко потрапляють під вплив таких небезпечних факторів

Чи зафіксовані на рівні Полтавщини такі випадки, що діти потрапили під вплив небезпечних груп у соцмережах, і це потягло наслідки?

На рівні Полтавщини загалом я не володію інформацією, але у нашому дитячо-підлітковому відділенні зараз на обстеженні знаходяться три  дівчинки, які здійснили суіцидальні спроби демонстративного характеру. Ми говорили з цими дівчатами. Вони мені розповідали, що вони знаходились  у тих групах. Деякі розповідали, що реєструвалися в цих групах, коли відчували стан самотності, безвихіддя. Адже доросла людина зі сформованою психікою часто може впоратися, і знає, як реагувати на якісь стресові ситуації, а діти -вони не розуміють ще.

Навіщо все це робиться організаторами цих небезпечних груп? Якась мета загальна є?

Основним аспектом, як не страшно це звучить, це комерційний вплив. Ці відео потім поширюються в мережі, і є люди, які потім купляють їх  – це дуже жахливо. А здійснюють плани ці, звісно, люди, які мають уявлення про дитячу психологію і маніпуляції на цьому грунті здійснюють. Психічно здоровими я не можу назвати цих людей, звичайно.

Крім груп на кшталт «Синій кит», «Тихий дім», яка ще небезпека є в інтернеті?

Є такі спільноти, які діють в формі реклами. Адже всі діти молодшого шкільного віку грають в комп’ютерні ігри. Я особисто бачила під час цих  ігор, як з’являються посилання, коли береться за основу популярний мультфільм і йдуть посили типу, якщо ти хочеш  стати феєю, то необхідно прокинутися вночі, відкрити газ, але не будити батьків та піти лягти спати.  Тому варто здійснювати ретельний контроль за маленькими дітьми  і пояснювати їм багато про небезпечні речі навколо.  Підлітків контролювати важче – тож, варто спрямовувати їх і виховувати так, щоб вони були схильні до правильного аналізу ситуації довкола.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>