1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

Інтерни з Української медичної стоматологічної академії “завалили” американські тести на отримання лікарської ліцензії

UMSA2-750x500

Лише 2,8% інтернів УМСА набрали прохідний бал (70,5) під час складання тесту USMLE, який дає право лікарям у США займатися лікарською діяльністю. У той же час з українською частиною іспиту впоралося майже 95% випускників єдиної в україні стоматологічної академії.

Тести USMLE, які дають американським лікарям право на отримання професійної ліцензії, не підкорилися студентам і випускникам українських медичних вишів. Так, лише 2,8 % інтернів УМСА набрали прохідний бал (70,5) під час їх складання. 3% – це середній результат по Україні, і на цьому фоні УМСА виглядає не найгіршою. У деяких навчальних закладах – зокрема,  Українській військово-медичній академії, Сумському державному університеті та Ужгородському національному університеті – американській тести “завалили” 100% з тих, хто намагався їх скласти. Найкращий показник – майже 7% інтернів, які успішно склали тести – серед випускників Луганського державного медичного університету, який після початку війни базується у м.Рубіжне Луганської області.

Тести

– Це означає, що сьогодні між рівнем підготовки українських випускників медвишів та випускників закордонних університетів утворилася величезна прірва. Очікувана проблема в галузі, яка не розвивалася 25 років. Якщо ми хочемо, щоб українець лікувався не гірше, ніж американець чи європеєць, ми маємо нарешті прийняти виклик і вирішити ситуацію, – зазначила в.о.міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Окремо вона підкреслила, що субтест для перевірки знань на відповідність міжнародним стандартам мав 50 запитань та містив лише ті розділи, де міжнародні протоколи надання невідкладної допомоги наближені до українських та не мають суттєвих розбіжностей. Раніше, під час підготовки до КРОК, Сергій Білаш, начальник відділу науково-педагогічної роботи УМСА зауважував:

– Важливо було також, що заступник міністра уточнив, яких конкретно тем стосуватимуться субтести. Йдеться про ті хвороби, за якими українські протоколи лікування вже уніфіковані з протоколами лікування у США та Європі. Бо в інакшому випадку могли б виникнути неточності. Щойно ми побачили перелік тем, це нас теж дуже заспокоїло.

Цього року субтест USMLE для студентів та інтернів медичних вишів був пробним, і його результати на оцінку за традиційний український  КРОК (тест із 150 запитань) не впливали. Американські тести ввели спеціально для того, щоб оцінити, наскільки різниться рівень підготовки студентів в Україні і США. Однак вже з наступного року його планують зробити обов’язковим та оцінюваним. Прикметно, що український КРОК 3 успішно склали  майже 95% інтернів УМСА, та й  взагалі середній результат по Україні – більше 90%.

Тести

Нагадаємо, Міністрество охорони здоров’я Україні ініціювало зміни, за якими право вступу до вищих медичних навчальних закладів мали б лише абітурієнти, які отримали принаймні 150 балів пі час зовнішнього незалежного оцінювання. Однак Міністерство освіти та науки, а також Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я ці зміни не підтримали. Щоправда, міністр освіти Лілія Гріневич зазначила, що питання про “нововведення зі 150 балами для медспеціальностей не скасовують остаточно, його обговорюватимуть після того, як завершиться вступна кампанія 2017 року”.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>