1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

Кір – є, очікуємо дифтерію

bezymyannyy3

Завжди у всі часи всі люди на землі хворіли на кір. Були ок­ремі острови, де на кір не хвор­іли, але коли туди ступила нога білої людини, там померла пе­реважна частина населення, по­мерла саме від кору.

До чого призводила ота за­гальна захворюваність на кір? Ніколи не було такого, щоб по­мирало менше 1 % хворих. Тоб­то, зі 100 дітей одна дитина завжди від кору помирала в усі часи. Це був ідеальний варіант- одна дитина зі 100. Хворіли саме діти.

Після того, як з’явилися ан­тибіотики, смертність знизила­ся у 1 0 разів. Від кору помира­ла одна дитина з 1000.1 не тому, що антибіотики лікують кір. Кір – вірусна інфекція, але під час кору дуже часто виникають бак­теріальні ускладнення, які мо­жуть згубити людину. Ліквіду­вавши ці ускладнення, ми прий­шли до того, що помирати по­чали рідше – один хворий з ти­сячі.

Отже, людство, суспільство загалом, може не розглядати тему вакцинації від кору. Ну не треба щеплювати дітей, і тоді ми будемо платити ціну: кожна дитина буде хворіти на кір, одна з 1000 буде помирати, ще 2-3 отримають ускладнення: менінгоенцефаліт, сліпоту та інші. Тобто є ціна, яку суспільство може заплатити за кір. Та є інший варіант – людство може вакцинуватися. Якщо людство прийняло рішення вакцинувати­ся, ситуація докорінно змінюється і кір просто зникає з тієї країни, де люди вакцину­ються, бо у всіх є імунітет проти кору.

Найстрашніша найбезглуздіша ситуація виникає тоді, колисуспільство приймає рішення вакцинуватися, але половина людей щепиться, а половина – ні. До чого це призводить? Це призводить до того, що хворіти починають дорослі. Тобто, якщо не вакцинується ніхто, то з віру­сом люди зустрічаються в ди­тинстві. Коли вакцинується по­ловина, то шанси зустрітися з вірусом в дитинстві зменшу­ються і з вірусом починають зу­стрічатися дорослі, які набага­то важче переносять захворю­вання, ніж діти. І тоді ціна кору багатократно зростає – дорослі починають помирати.

На сьогодні в Зіньківському районі є 5 випадків кору в людей від 20 до ЗО років та один військовий.

Якщо суспільство прийняло рішення вакцинуватися, то хоче добитися оптимального резуль­тату. А щоб його добитися, ще­питися має не менше 90%, іде­альний варіант – 95-98% всіх жителів. Тоді вірусу ніде цирку­лювати. Усі мають імунітет про­ти кору і хвороба зникає.

Кір – летюча інфекція. По­няття „ летюча інфекція” дуже важливе. Що це означає? Якщо хворий перебуває на відстані 100-200 м від вас, то з потоком повітря ви все одно можете за­разитися. Тобто, якщо хворий з грипом зайшов до класу, то він може заразити всіх у класі, але він не заразить учнів сусідньо­го класу. Та коли дитина хвора на кір прийшла до школи, то вона інфікувала всю школу. Якщо в конкретному під’їзді дитина на першому поверсі хворіє на кір, то на десятому поверсі всі в кон­такті з кором. Ось це ви повинні чітко розуміти.

У такій ситуації на кір ліку­ються в спеціальних повністюгерметичних боксах, які є тільки в інфекційних лікарнях. А при­ватних інфекційних лікарень нема. Тож всі „крутелики”, які звикли лежати в „крутих” пала­тах, щоб навколо них всі ходили колами, повинні знати: якщо ви чи ваша дитина захворіли на кір, то про жодну приватну клініку можете навіть не мріяти. Буде­те лежати в нашій нормальній інфекційній лікарні. Про це хоча б подумайте, коли задаєтеся питанням: щепитися чи ні. Вак­цинація виявилася настільки ефективною, що люди забули, що таке кір, перестали боятися кору, але люди бояться вакцинації.

Нині всі зрозуміли: кір справді є. Але ви навіть зараз не зрозумієте реальних масш­табів того, що відбувається. Тому що, як мінімум, я це гаран­тую, половина випадків кору в нашій країні в інформаційне поле не потрапляє. Якщо ви ду­маєте, що у вашому селі, вашо­му місті все красиво, спокійно, а в Одесі, Києві, Івано-Франкі­вську – погано, то ви помиляє­теся. Достатньо серйозно всю­ди.

Що робити зараз? Вакцина від кору (кір, краснуха, паротит) імпортна, бельгійська, є у вільному доступі, принаймні, для дітей вона є в необмеженій кількості. Вакцинуватися бажа­но двічі: в рік і у шість років. І цього достатньо , аби отрима­ти повноцінний імунітет. В епі­демію, під час спалахів, ось зараз у Києві спалах, по всіх нормативних документах ВООЗ можна вакцинуватися не в рік, а в 9 місяців. Звертаю на це увагу.

Якщо ви сумніваєтеся – щеп­лені ви чи ні, потрібна вакцина­ція чи не потрібна, ви повинні знати: якщо навіть два рази ви правильно щепленні, то нічого з вами не станеться , якщо ви зробите третє щеплення, то хіба що зазнаєте матеріальних вит­рат, якщо доведеться вакцину купити. Це – перше.

І – друге. Якщо ви дуже сум­ніваєтеся, потрібне щеплення чи ні, у вас є можливість здати аналіз крові й виявити на­явність чи відсутність захисних антитіл. Зробили аналіз, отри­мали результат і визначилися: вакцинуватися чи ні. Та питан­ня в тому, що вартість аналізу, як правило, вища за вартість вакцини. Я особисто рекомен­дую не аналізи здавати, а вак­цинуватися. Гірше від цього не буде однозначно. Якісна сучас­на вакцина у більшості випадків легко переноситься.

Кір – це розминка, квіточки, далі буде гірше. І кір виявиться солодкою ягідкою на тортику, а тортик – це дифтерія, і з нею не все так просто. З кором все зрозуміліше: ви один раз зро­били щеплення, і у вас вже на 80-85% є захисні антитіла. Аби захиститися від дифтерії, тре­ба щепитися три рази підряд, як мінімум, потім ще раз через рік і тоді кожні 10 років ревак­цинуватися. Тому швидко виро­бити імунітет проти дифтерії не вдасться.

І з бельгійськими вакцина­ми є проблема. Тому я хотіла б звернути увагу на те, що абсо­лютно безглуздо зараз, коли така велика кількість дітей не щеплена проти дифтерії, вима­гати для школи, дитячого садка вакцинації від кору і не згаду­вати про дифтерію.

А ситуація з дифтерією на­ступна. Діти можуть бути добревакциновані, а з дорослими як бути? У попередню епідемію дорослих померло вдвічі чи втричі більше, ніж дітей. Коли ви за останні роки щепилися від дифтерії? Вакцинуйтеся, будь ласка. Ви повинні знати, що при дифтерії помирає не один на 1 000 хворих. При дифтерії без сироватки помирає 50% хворих, із сироваткою в найкращих клініках світу все одно помирає 10-15%. Тобто кожний десятий помирає. З сироваткою в нашій країні сутужно. Нещодавно відбулася велика подія, нам таки Індія дала декілька доз про­тидифтерійної сироватки. Буде дифтерія – ці дози закінчаться за два дні, і ми залишимося без єдиного препарату, яким можна лікувати дифтерію.

І ще раз прошу, зверніть ува­гу на себе. Ніхто на вас уваги не зверне і ви тим більше нікому не будете потрібні. Тож вакци­нуйтеся, якщо останні 10 років ви не щепилися, є спеціальні вакцини для дорослих для підтримання протидифтерійно­го імунітету.

Дифтерія прийде обов’язко­во, вона не може не прийти, є біологічні закони. Помре бага­то людей. Це не кір, це значно гірше, значно небезпечніше. Хтось хоче піти шляхом природ­ного відбору? Бог їм суддя. Але ви народили дітей. У вас, до­рослих, більше шансів померти від дифтерії, ніжу ваших дітей, розумієте? Ви врешті-решт по­винні виховати дітей, котрих народили. Тому, будь ласка, ще­піться. Не чекайте, що ваш ро­ботодавець чи держава вас вак­цинує. Той, що тоне, рятується, як може. Тож, давайте рятува­тися. Сподіваюся, ви зробите правильні висновки, і нехай інфекційні хвороби обійдуть вас боком.

Ольга ХОРОЛЬСЬКА,

дільничний педіатр Зіньківської АЗПСМ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>