1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

МВС відкрило загальний доступ до бази реєстру автовласників

міліція

МВС нарешті відкрили загальний доступ до Реєстру власників транспортних засобів. Тепер кожен бажаючий зможе отримати потрібну йому інформацію по будь-якому автомобілі, зареєстрованому в Україні, і його господаря.
У понеділок, 14 грудні МВС офіційно оголосило про те, що інформація про зареєстровані в Україні транспортні засоби та їх власників, яка знаходиться в Єдиному державному реєстрі, стала відкритою і загальнодоступною. Нагадаємо, що подібна публічність реєстру автовласників стала можливою завдяки набуттю чинності 6 жовтня 2015 закону України № 597-19 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості в сфері відносин власності з метою запобігання корупції». Згідно з цим документом з жовтня поточного року всі реєстри (не тільки власників транспортних засобів, а також – нерухомості та земельних ділянок) повинні бути доступні громадськості. Разом з тим, МВС не встигла вкластися у відведений термін і змогла відкрити свій реєстр тільки тепер.

Отримати  дані що вас цікавлять можна на офіційному сайті МВС, зайшовши у відповідний розділ

Для фізичних та юридичних осіб така інформація надається шляхом пошуку за суб’єктом (власником транспортного засобу):

  • в електронній формі - через офіційний веб-сайт органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації та обліку транспортних засобів, за умови ідентифікації такої особи (фізичної або юридичної) з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи,
  • в паперовій формі - шляхом подання заяви особисто або направлення її поштою органам ДАІ МВС.

Інформація з Єдиного державного реєстру надається у порядку і за формою, що встановлюються Кабміном.

За запитом посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, судів, органів внутрішніх справ, органів прокуратури, органів СБУ, адвокатів, нотаріусів інформація з Єдиного державного реєстру у зв’язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом, надається за суб’єктом (власником транспортного засобу) чи за державним номерним знаком у письмовій або електронній формі шляхом безпосереднього доступу до ЄДР, за умови ідентифікації відповідної посадової особи за допомогою електронного цифрового підпису. Порядок доступу також визначається Кабміном. За заявою власника чи іншого правоволодільця орган реєстрації та обліку транспортних засобів надає інформацію про осіб, які отримали відомості про зареєстрований транспортний засіб, що йому належить.

Інформація про зареєстрований транспортний засіб чи його власника, отримана в електронній чи паперовій формі відповідно до законодавства за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру, є офіційною та використовується відповідно до законодавства.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>