1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

НА ПОЛТАВЩИНІ СТВОРЯТЬ НОВЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО, ЯКЕ ЗАЛУЧАТИМЕ ГРАНТИ ПІД ПРОЕКТИ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

kp

Депутати погодили створення нового КП «Полтавська обласна агенція з енергоефективності» та проголосували за виділення 200 тисяч гривень

У структурі Полтавської ОДА незабаром з’явиться ще одне комунальне підприємство. Рішення про створення КП «Полтавська обласна агенція з енергоефективності» прийняли депутати Полтавської облради на сьогоднішньому засіданні 19 сесії.

Рішення передбачає створити нове КП зі статутним капіталом в 200 тис. грн, яке тимчасово очолюватиме Дмитро Сирих. Він має підготувати та погодити з Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА статут підприємства, провести держреєстрацію, а разом із управлінням майном забезпечити КП приміщенням та матеріально-технічною базою. Новостворене підприємство передадуть в управління Полтавській ОДА.

Як пояснив «Полтавщині» директор Департаменту Тимофій Голбан, до нього звернулася низка підприємців (Дмитро Сирих та Олексій Сердюков), які запропонували ідею залучення грантових коштів під відповідні проекти:

— Працюватиме до 5 осіб, вони моніторитимуть енергоефективні гранти, готуватимуть проекти, направлятимуть заявки та захищатимуть їх. Нове комунальне підприємство матиме власний рахунок і воно залучатиме кошти. А, наприклад, енергосервісні компанії ЕСКО під свої кошти самі знаходять виконавців проектів.

Один із ініціаторів ідеї створення «Полтавської обласної агенції енергозбереження» Олексій Сердюков на своїй сторінці у Facebook так пояснив суть проекту:

— Існують десятки (а може і сотні) програм, через які можна залучати гроші в область (Світовий банк, ЄБРР, Енергетичний фонд і купа інших). Щоб брати участь в них — потрібно якісно прописувати проекти, вміти вести переговори, рахувати економіку і працювати в проектому менеджменті. З індикаторами, дедлайнами, стратсесіями та іншим. На жаль, більшість службовців органів місцевого самоврядування це не вміє робити, тому що ніколи цьому не вчилися. Але багато реально хочуть. Тому в агенції повинні працювати компетентні, сучасні і молоді спеціалісти. Такі агенції працюють в Києві, Львові, Одесі, Маріуполі та інших містах. У плані залучення грошей, передовик — Миргород. Його мер на даний момент бере участь в 23 (!) проектах. Останній — на 1 млн євро на реконструкцію системи теплопостачання. З цією ідеєю ми звернулися до Тимофія Голбана і відразу отримали підтримку.

А ось питання створення КП «Безпека+» більшість депутатів не підтримали. Проект цього рішення передбачав реорганізувати КУ «Рятувально-водолазну службу» в комунальну охоронну структуру.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>