1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

НА ПОЛТАВЩИНІ ЦЬОГОРІЧ РЕКОРДНА КІЛЬКІСТЬ ПЕРШАЧКІВ

Как-подготовить-ребенка-к-школе.-3-768x513

Цьогоріч вперше за парти сядуть понад 15 тисяч першокласників. На Полтавщині це рекордна кількість за останні три роки. Про це, під час сьогоднішньої апаратної наради у голови Полтавської ОДА, повідомила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко.

Вона наголосила, що заклади освіти області підготовлені до 2018/2019 навчального року і 1 вересня організовано розпочнуть освітній процес.

– Влітку педагогічна громада спільно з батьками, органами влади та депутатським корпусом усіх рівнів приклали чимало зусиль, аби започаткована Міністерством освіти і науки України реформа загальної середньої освіти – впровадження Концепції «Нова Українська Школа» (НУШ) – успішно стартувала. Першими вступлять у навчальний рік по-новому першокласники. Їх цього року планується рекордна за останні три роки кількість — понад 15 тисяч, – сказала Олена Харченко.

Вона розповіла, що НУШ вимагає створення нового освітнього простору та сучасного освітнього середовища. З нововведеннь – килимок для ранкових зустрічей, парти-трансформери, ігрова та навчально-пізнавальна зони, зона вчителя, куточок живої природи, дидактичні матеріали, оргтехніка – будуть в усіх перших класах.

У кожного наймолодшого школярика – конструктор LEGO. Наразі усі школи області отримали 15157 безкоштовних наборів.

– Усі вчителі, які працюватимуть у 1-х класах, підготовлені до роботи за новим Державним стандартом початкової загальної освіти у рамках курсів підвищення кваліфікації на експрес-тренінгах „Професійний розвиток учителя в сучасному освітньому просторі” та „Підготовка учителів початкових класів до роботи в Новій українській школі”, дистанційно – на платформі EdEra, – зазначила Харченко.

На створення у 2018 році нового освітнього середовища у перших класах передбачено освітню субвенцію в сумі 48,4 млн грн.

Цьогоріч, враховуючи прогнозовані показники, в області функціонуватимуть 636 закладів загальної середньої освіти усіх типів і форм власності (у тому числі 24 інтернатних закладів обласного підпорядкування), де приступлять до навчання майже 132 тис. учнів.

Як повідомила Олена Харченко, в області розвивається новий освітній простір в частині створення опорних шкіл. З 1 вересня розпочне роботу 41 опорна школа, до кінця року очікується функціонування 57-и.

– Стовідсоткове підвезення учнів та вчителів сільської місцевості, які цього потребують, забезпечує 352 транспортні засоби, із них 317 шкільних автобусів. Протягом 2016-2018 років закуплено 60 автобусів. До кінця року заплановано придбати ще 6 шкільних автобусів на умовах співфінансування. Кількість кабінетів із сучасним технічним обладнанням становить 343. Упродовж 2018 року придбано обладнання для 32-х кабінетів природничо-математичних дисциплін. Усі заклади загальної середньої освіти забезпечені персональними комп’ютерами для освітнього процесу. До мережі Інтернет підключено 587 шкіл, що становить 96,7 % від загальної кількості закладів.

За три навчальні роки забезпечення підручниками учнів 1-11-х класів закладів загальної середньої освіти області у середньому становить 98%. Щороку відбувається перерозподіл підручників між територіальними одиницями області задля 100-відсоткового забезпечення учнів підручниками. Наразі до області уже надійшла частина підручників для учнів 5 класу, решта очікується до кінця вересня.

– Усі заклади загальної середньої освіти, у рамках впровадження Нової української школи, повинні відповідати вимогам сучасного інклюзивного середовища, бути доступними і комфортними для усіх здобувачів освіти. За оперативними даними, в області вже діють 159 закладів загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням, в яких у 314 інклюзивних класах навчається 426 учнів, що більше, ніж у 2017/18 н.р. – 140 закладів, 284 класів та 366 учнів, та удвічі перевищує показники 2015/16 н.р. Найбільше учнів охоплено інклюзивною формою навчання у містах: Полтава, Кременчук, Горішні Плавні, Гадяч та Карлівському, Новосанжарському, Гадяцькому районахУ 2018 році в області заплановано відкриття 32 інклюзивно-ресурсні центри, – підсумувала Олена Харченко.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>