1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

На постійних комісіях районної ради

2

Ціла низка питань виносилася 21 грудня на розгляд спільного засідання постійних комісій районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, забезпечення законності та правопорядку, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації; промислової політики, будівництва, транспорту, зв’язку, підприємництва, інвестицій, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури. Участь у роботі постійних комісій взяв голова районної ради Сергій Нерозя.

Головну увагу депутати зосередили на Програмі економічного і соціального розвитку району на 2016 рік, проект якої на розгляд постійних комісій та сесії підготувала райдержадміністрація.

Те, що проект Програми складався абияк, видно було із обговорень присутніх. Так, Зіньківський міський голова Сергій Максименко поцікавився у виконуючого обов’язки начальника відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Бориса Вереса, який представляв Програму, як до неї  потрапив ряд заходів, які вже успішно були реалізовані міською радою у нинішньому році, зокрема – прокладання водопроводу по вул. Жовтневій, тротуарної плитки по вул. Першотравневій та інше?

Депутат районної ради Віктор Давидко, при обговоренні Програми розвитку, не міг оминути увагою життєдіяльності Зіньківського цегельного заводу. Депутата цікавило, чому при складанні Програми не було проведено предметної розмови з керівництвом місцевого цегельного заводу щодо перспектив його подальшої роботи. Адже не секрет, що Зіньківський цегельний сьогодні дихає на ладан, хоча міг би повноцінно забезпечувати роботою близько ста працівників, як зазначив депутат, та сплачувати до місцевого бюджету чималі кошти. При нинішньому поступовому занепаді заводу може дійти до того, що дане підприємство з часом просто розберуть на будматеріали.

І чому керівництво райдержадміністрації, цікавився Віктор Давидко, до цього часу не займається роботою по розвиткові промисловості у районі, наприклад, створенням цеху по виготовленню меблів чи відкриттям молокоприймальних пунктів, що, в свою чергу, надасть  робочі місця та спрямує додаткові кошти до місцевого бюджету?

Аналізуючи цифри, продовжив В.Давидко,закладені у Програмі розвитку району на 2016 рік, здається, що в порівнянні з попереднім роком вони і зросли, але, прирівнявши їх до курсу долара, напрошується невтішний висновок: дану Програму на наступний рік можна розцінювати, як програму зубожіння району.

Несерйозним назвав підхід керівництва райдержадміністрації до складання проекту Програми на 2016 рік голова районної ради Сергій Нерозя, оскільки вона писалася з порушенням самої процедури.  Розділи Програми спершу слід було обговорити з розпорядниками коштів, потім  заслухати проект на колегії райдержадміністрації, і лише після цього винести її на розгляд постійних комісій районної ради. Усі зауваження депутатів, наголосив голова районної ради, які прозвучали на засіданні, можна було б врахувати ще при складанні Програми, якби її проект писався не за лічені дні, а більш виважено, з думкою про майбутнє району. І про що може йти мова, додав голова районної ради, якщо з даним проектом Програми не встигли вчасно ознайомитися навіть фахівці фінансового управління райдержадміністрації?

Підсумовуючи дане питання, депутати прийняли рішення внести на розгляд сесії Програму економічного і соціального розвитку району з урахуванням зауважень та пропозицій, висловлених на постійній комісії.

На спільному засіданні постійних комісій було розглянуто клопотання жителів Новоселівки та Артелярщини з приводу відновлення автобусного сполучення з райцентром.

Як повідомив Борис Верес, з цього понеділка курсування автобусів за даними маршрутами вже відновлено, пільговим днем для жителів Новоселівки буде четвер, ходитиме автобус і по понеділках. З керівництвом ПАТ «АТП- 15339» ведуться перемовини про відновлення руху автобусів у Новоселівку по середах та п’ятницях.

Про забруднення навколишнього середовища викидами ТДВ «Укроліяпродукт» інформував директор підприємства Олексій Григоренко. Винесення даного питання на постійну комісію було зумовлено зверненням до міської та районної ради жителів ряду вулиць міста. У зверненні йшлося про задимленість повітря та підвищений шум поряд з виробничими потужностями підприємства. Директор ТДВ «Укроліяпродукт» дав розгорнуте пояснення щодо заходів по усуненню недоліків, на сьогодні викиди в атмосферне повітря не перевищують гранично допустимі норми.

Депутатами, в ході роботи постійних комісій, було розглянуто ряд сесійних питань.

Спільне засідання постійних комісій проходило під головуванням Олексія Коростиленка, голови постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, забезпечення законності та правопорядку, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації.

*   *  *

Нелегким видалося засідання постійної комісії районної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, екології, охорони навколишнього природного середовища та раціонального природокористування, яке минулого вівторка пройшло під головуванням голови даної комісії Івана Гришка. Участь у роботі постійних комісій взяв голова районної ради Сергій Нерозя.

Більше двох годин увага депутатів районної ради та запрошених була зосереджена лише на земельних питаннях, серед яких – ряд звернень сільських рад.

Так, Загрунівський сільський голова Віктор Цюпа висловив занепокоєння тим, що утримувати в належному стані заклади соціальної сфери на території ради за кошти, які сплачуються до сільського бюджету орендарями земель, вкрай важко, їх не вистачає. Причина – низький рівень орендної плати за землю.

Начальник Зіньківського відділення Гадяцької ОДПІ Сергій Жомір підтримав сільського голову і зауважив, що для орендарів землі наш район є вкрай привабливим, адже орендна плата за землю на Зіньківщині – одна з найнижчих по області – менше 3%, цього не повинно бути, бо через це бюджети недоотримують значні кошти. Орендну плату необхідно встановити на рівні середньообласного показника – близько 5%.

Складним дане питання назвав голова районної ради Сергій Нерозя. Загрунівська сільська рада найбільш віддалена від райцентру і питання щодо утримання соціальної сфери тут виникають давно. Причина криється в тому, що при чималій площі земель запасу орендна плата за них низька, що не дає, в свою чергу, можливості спрямовувати достатньо коштів на утримання соціальної сфери. Сергій Нерозя при тому наголосив, що райдержадміністрація в першу чергу не повинна стояти осторонь наповнення сільських бюджетів, при щорічному укладанні договорів на оренду землі слід переглядати орендні ставки, враховуючи інтереси територіальних  громад.

Обговоривши дану інформацію, комісія зокрема рекомендувала районній державній адміністрації спільно з відділом Держгеокадастру у Зіньківському районі провести відповідну роботу із орендарями орних земель на території Загрунівської сільської ради (СТОВ «Воскобійники», ФГ «Спарта») щодо встановлення орендної плати за землі запасу не нижче 5,3% від нормативної грошової оцінки землі та до 1 лютого повідомити районну раду про виконання даних рекомендацій. Зіньківському відділенню податкової інспекції рекомендовано встановити належний контроль щодо встановлення розміру орендних ставок орендодавцями за землі державної власності та повноти сплати орендної плати за них.

До районної ради звернулися декілька мешканців району з проханням затвердити нормативну грошову оцінку земельних ділянок. Сільські голови, на території рад яких знаходяться ці ділянки, більш детально поінформували присутніх про іноді непросту ситуацію, пов’язану з цими ділянками. Так, Першотравневий сільський голова Микола Калениченко повідомив, що на території їхньої ради громадянин К., без погодження із сільською радою, оформив документи на пастівник площею 17,1 га, проте використовує його не за цільовим призначенням, а як орну землю, при тому орендну плату сплачує як за пастівник, значно нижчу, ніж за орну.

Дейкалівський сільський голова Володимир Загорулько просив врахувати інтереси громади та думку сільської ради і не виносити на розгляд сесії до вирішення справи в суді питання про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею понад 10 гектарів, яка знаходиться у користуванні СТОВ «Благовість», а документи на неї виготовив інший громадянин.

Кирило-Ганннівський сільський голова Сергій Тополь повідомив про те, що на земельну ділянку площею 32 гектари Держгеокадастр у Полтавській області відразу декільком громадянам видав дозволи на виготовлення технічної документації, в результаті чого без земельних ділянок залишилися учасники АТО.

Обговоривши дане питання, комісія рекомендувала: з метою недопущення порушення прав учасників АТО на території району районній державній адміністрації спільно з відділом Держгеокадастру у Зіньківському районі  провести аналіз в частині забезпечення їх земельними ділянками.

Подібна ситуація і на території Проценківської сільської ради, де Зіньківському лісництву була виділена земельна ділянка площею 16 гектарів, фактично непридатна для ведення сільського господарства. Її заліснили та виготовили на неї технічну документацію, яку залишилося лише зареєструвати. Та попри це, Держгеокадастр в Полтавській області дав дозвіл на виготовлення технічної документації на вже заліснену ділянку іншій особі. Як таке може бути? Подібна «практика», зауважив Іван Гришко, вже стала традиційною.

На розгляд чергової сесії районної ради не буде виноситися питання по затвердженню нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розміщених на території Удовиченківської та Великопавлівської сільських рад, оскільки там також не досягнуто згоди із територіальними громадами.

З проблемами під час виготовлення землевпорядної документації для продажу права оренди земельних ділянок на земельних торгах зіткнулася Човно-Федорівська сільська рада. Дана документація сільською радою була виготовлена ще у травні, а до грудня поточного року працівники сектору архітектури райдержадміністрації не знайшли часу надати позитивні висновки на цю документацію, і лише після звернення Човно-Федорівського сільського голови до голови районної ради та винесення питання на розгляд постійної комісії районної ради проблему було знято.

Голова районної ради поцікавився, чому так довго відділ архітектури не йшов назустріч сільській раді, яка перша в районі вирішила правильним шляхом через земельні торги продати право оренди земельних ділянок. Подібного бути не повинно.

Про непорядність деяких орендарів землі говорив на засіданні постійної комісії начальник Зіньківського відділення податкової інспекції Сергій Жомір. А саме: між райдержадміністрацією та громадянином Я. був свого часу укладений договір на виділення на території Дейкалівської сільської ради в оренду землі для ведення сільськогосподарського виробництва. Даний громадянин замість того, щоб вести фермерське господарство, здає землю в суборенду, маючи від того чималий зиск та не сплачуючи до бюджету належних коштів (при середньорайонному показнику 870 грн. він сплачує лише 123 грн.). Сергій Жомір запропонував провести службове розслідування і знайти винних в укладанні угоди на сплату орендної плати за землю із безпідставно заниженою ставкою.

По даному питанню Зіньківському відділенню податкової інспекції комісія рекомендувала провести розрахунок збитків, нанесених місцевому бюджету, та направити дану інформацію до Зіньківської районної адміністрації. А райдержадміністрації, в свою чергу, рекомендовано здійснити відповідні заходи щодо відшкодування збитків, наданих дією відповідної угоди; провести роботу щодо приведення у відповідність чинному законодавству угоди про внесення змін до договору оренди землі від 9.10.2002 р., зареєстрованої у виконавчому апараті Дейкалівської сільської ради 11.10.2002 р. за №10, та в подальшому не допускати втрат по наповненню дохідної частини бюджетів всіх рівнів.

Підсумовуючи розгляд земельних питань, винесених на засідання постійної комісії, голова районної ради Сергій Нерозя підкреслив, що сьогодні в Україні ситуація із земельними відносинами доволі непроста, не виняток і наш район. Тому таким питанням потрібно приділяти більше уваги, причому спільно братися за їх вирішення – райдержадміністрації, депутатам районної ради, податковому відділенню, відділу Держгеокадастру у Зіньківському районі, і подібних звернень надалі буде менше.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>