1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

Найкраща школа в районі повинна стати опорною

IRJKF

Відповідно до викликів нашого часу особливої актуальності набуває проблема модернізації шкільної освіти, одним із напрямів якої є створення опорних шкіл.

Вирішення освітніх проблем цих шкіл та завдань їх глибокого оновлення потребує створення ефетивної і мобільної системи методичного супроводу.

Однією з таких опорних шкіл у Зіньківському району має стати Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №1, у якій існує чітка структура методичної роботи з педагогічними кадрами. Підтримку і постійне сприяння створенню закладу як опорної школи надають Зіньківська районна рада, відділ освіти РДА та районний методичний кабінет.

Педагогічний колектив школи працює над методичною проблемою «Створення оптимальних умов для са-мореалізації особистості учня в освітньому середовищі шляхом розширення інформаційного простору». Її реалізацією займаються дев’ять методичних об’єднань, психолого-педагогічний семінар, школа молодого вчителя, науково-практична конференція.

Професійна діяльність педагогічних працівників закладу зорієнтована на використання педагогічних технологій, за допомогою яких не просто поповнюється багаж учнівських знань і вмінь, а й розвивається пізнавальна активність, мотивація на майбутню професію, готовність ставити й вирішувати завдання в різних ситуаціях.

Найголовнішим для членів педагогічного колективу є конкурентноздатність учнів у життєвому просторі. У виборі життєвої траєкторії допомагають предмети варіативної складової навчального плану (англійська мова, українська мова, математика, фізична культура), що сприяють забезпеченню розвитку пізнавальних інтересів школярів, роботі з обдарованими та здібними дітьми, а також курси за вибором: «Історія Полтавщини», «Авто-справа», «Креслення».

Зіньківська СШ №1 є учасником Всеукраїнського освітнього проекту «Олімпійська педагогіка у системі навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів України», Всеукраїнського проекту за підтримки Європейського Союзу «Зміцнення потенціалу Всеукраїнської спілки вчителів і тренерів для поліпшення доступу до якісних послуг з профілактики ВІЛ/СНІДу». Цей проект реалізується через курси: «Освіта на основі життєвих навичок», «Я – моє здоров’я», «Я -моє життя», «Формування здорового способу життя».

Із січня 2016 року школа є учасником Всеукраїнського експерименту «Шкільна електронна бібліотека ШБІУ-інфо».

Для здобуття якісної освіти у школі діють три сучасні кабінети інформатики, де учні додатково можуть здобути спеціальність оператора комп’ютерного набору. Чотири кабінети з мультимедійним обладнанням (фізики, інформатики, української мови та літератури, біології) дозволяють учням та вчителям використовувати нові освітні технології та роблять уроки більш цікавими та яскравими.

Переконана, що престиж Зіньківської СШ №1 виявляється не лише в комфортних стінах і технічному оснащенні, а насамперед у тому, що цей навчальний заклад став осередком, який формує чітку громадянську позицію шкільної молоді, високі моральні цінності, що грунтуються на традиціях українського народу. Досвід школи з національно-патріотичного виховання занесений до обласної бази даних як один з кращих в області.

Працює тут і шкільне наукове товариство «Зміна», роботу якого спрямовує науково-методична рада навчального закладу, котра сприяє організації наукових досліджень учнів, самореалізації обдарованої молоді. На основі діагностування створюється банк даних талановитих, обдарованих таздібних дітей. Уже з 1996 року вихованці наукового товариства стають переможцями та призерами І та II туру Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Випускники Зіньківської спеціалізованої школи №1 підтверджують отримані знання шляхом успішної здачі зовнішнього незалежного оцінювання. Так, минулого року серед шкіл району за результами ЗНО з української мови цей навчальний заклад був першим. Щороку випускники школи успішно вступають до вищих навчальних закладів.

Останнім часом держава часто звертає нашу увагу на навчання дітей з особливими потребами. Так от, і це питання вже вирішено у Зіньківській спеціалізованій школі №1: тут надаються послуги з інклюзивної освіти, відкриті два класи, де навчаються діти з особливими потребами.

Партнерство на благо школи – це можливість поліпшити імідж закладу, можливість залучити додаткові матеріальні ресурси для підтримки школи, для задоволення потреб і інтересів учнів та вчителів. У тісній співпраці з Зіньківським лісництвом вдалося покращити матеріально-технічну базу школи – обладнаний новий кабінет європейського зразка мультимедійним обладнанням.

Творчі надбання художньо-естетичного напрямку стали яскравим прикладом самовизначеності та самодостатності колективу закладу. Виставки-презентації дитячих робіт, участь у конкурсах художньої самодіяльності, семінари різних рівнів, участь у педагогічних ярмарках – це неповний перелік творчих справ педагогічного та учнівського колективів школи.

Підсумовуючи вищесказане, хотілося б зазначити, що у розв’язанні завдань розширенння освітніх послуг, забезпечення інтересів і потреб соціуму особлива роль належить опорним школам, а скоординована система науково-методичної роботи допоможе спрогнозувати перспективи розвитку й отримати очікувані результати.

Л.ДУБ’ЯГА,
завідуюча Зіньківським районним методичним кабінетом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>