1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Проголосувало1, рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading ... Loading ...

Назарій Ковальчук – миргородський акордеоніст-рекордсмен

Безымянный

Такого Миргородська дитяча музична школа ім. А.П. Коломійця не знала за весь період свого існування: тільки почавши конкурсну діяльність, за рік 12-річний Назарій Ковальчук став лауреатом дев’яти премій на конкурсах обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів!

Освіту за фахом «акордеон» учень здобуває під керівництвом викладача (директора ДМШ) Ірини Кацарської, навчається вже в четвертому класі. До того були спроби освоїти гру на інших музичних інструментах.

- Спочатку я хотів навчитися грати на гітарі, як батько, – зізнається хлопчик. – Але вільних місць на цей фах на той момент не було. І, чесно кажучи, зараз я дуже задоволений, що так склалося! Пробував навчитися грі на скрипці, однак вона не припала мені до душі. А от акордеон -це моє!

За словами Ірини Василівни, Назарій – обдарована дитина і має всі шанси стати всесвітньо відомим акордеоністом. У нього прекрасні музичні здібності плюс природна наполегливість у досягненні цілей. Хлопчик систематично займається грою на інструменті, розвиває й покращує отримані навички. Щоденні уроки в музичній школі тривають по дві години, після чого настає час для самостійної роботи вдома.

У Ковальчуків уся сім’я – творча

У родині учня всіляко підтримують, адже й батьки, і сестри Назарія мають схильність до музики. Сім’я нерідко влаштовує творчі вечори: тато Віталій Вікторович бере до рук гітару, мама Лариса Володимирівна – баян або диригентську паличку, син – акордеон, 8-річна Дарина

- флейту, а 10-річна Анна сідає за фортепіано. У 2014 році Ковальчуки брали участь у міському фестивалі «Таланти родин рідної землі». На новорічно-різдвяні свята сім’я розучує нові колядки, щедрівки, виступає з вертепом перед сусідами.

На те, щоб розкрити талант, коштів не шкода

Конкурсну діяльність хлопчик розпочав лише у 2015 році, але одразу звернув на себе увагу журі й юних колег. Вісім мистецьких конкурсів (два – обласних, п’ять всеукраїнських та один – міжнародного рівня) і дев’ять перемог – таким був його здобуток за рік!

- За всю історію ДМШ, а це понад 60 років, у нас ще ніхто з дітей не отримував по стільки лауреатських звань за рік! По два, три, чотири, п’ять – було таке. Але Назарій встановив рекорд і жодного разу не зазнав поразки, – пишається учнем Ірина Кацарська. – Окрім конкурсів, він брав участь у двох всеукраїнських музичних фестивалях, виступав на святковому концерті в польському місті Згожелець.

- Найбільше конкурсантів у моїй номінації (30 чоловік) було на «Юному віртуозі Полтавщини», – розповідає учень. – Серед них – і сильні виконавці, і не дуже. Але про це я дізнався вже після конкурсу, коли переглянув відео. А коли чекав свого виходу на сцену, зосередився на тому, аби вгамувати хвилювання й добре виступити. Через те хвилювання артистизм у мене трохи «шкутильгав». Зіграти так, щоб сподобатися суддям, допомогла технічна майстерність.

Зараз юний віртуоз із Миргорода готується підкорювати київську сцену – наступного тижня в столиці проходитиме черговий музичний фестиваль. Потім буде поїздка до Дніпропетровська. Є в Назарія й інші творчі плани. Незважаючи на те, що родина Ковальчуків не з заможних, задуми свого сина батьки підтримують, знаходять кошти на його участь у конкурсах (а вони майже всі зараз платні): на проїзд, проживання, харчування, вступні внески. У Дрогобичі, наприклад, останні становили 25 американських доларів. Усе це – інвестиції в майбутнє хлопчика.

- Своє подальше життя я збираюся пов’язати з музикою, – говорить учень ДМШ. – Буду вступати або в Полтавське музичне училище ім. М. Лисенка, або в київську консерваторію. Хоча не відкидаю й думки навчатися в Польщі. Зараз там, у консерваторії в Кракові, здобувають музичну освіту мої дядьки. А поки що відточую свою майстерність у класі та на конкурсах.

Конкурси, у яких у 2015-2016 роках Назарій Ковальчук отримав дипломи лауреата:
VIII Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «Реrреtиmmobile» (Дрогобич)

Міжнародний фестиваль-конкурс вокальної та інструментальної майстерності «Мелодії сцени» (Дніпропетровськ)

XVI Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості «Барвистий віночок» (Дніпропетровськ)

III Всеукраїнський музичний фестиваль-конкурс «Арт-Домінанта» (Харків)

VIII Відкритий дитячий фестиваль «Лелеченьки» дітей, що потерпіли від аварії на Чорнобильській АЕС (с. Неділи-ще Житомирської області)

Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс виконавської майстерності гри на народних інструментах учнів та викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) «Барви Полтави» (Полтава)

Всеукраїнський конкурс юних баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми» (Кривий Ріг).

Обласний конкурс виконавської майстерності учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закла-дів(шкіл естетичного виховання) «Юний віртуоз Полтавщини» (Полтава),

Обласний конкурс виконавської майстерності гри на народних інструментах «Веселкові акорди» (Гадяч).

Віолета Скрипнікова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>