1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

Названі лауреати Нобелівської премії в 2015 році

nob700

Нобелівський комітет оголосив лауреатів Нобелівської премії в 2015 році. Так, премія з літератури присуджена білоруській  письменниці українського походження Світлані Алексієвич. 67-річну письменницю відзначили за її «поліфонічні тексти, пам’ятник стражданню і мужності в наш час».

Нобелівська премія в галузі фізіології та медицини присуджена за розробку нових методів лікування паразитарних хвороб, у тому числі малярії. Лауреатами стали троє вчених – Вільям Кемпбелл, Сатоши Омура і Ту Юю.

Нобелівськими лауреатами з фізики цього року стали Такаакі Кадзіта і Артур Макдональд, що відкрили осциляції нейтрино і тим самим підтвердивши наявність у цих частинок маси спокою.

Нобелівська премія з хімії була присуджена відразу трьом ученим: Томасу Ліндаль, Полу Модричу і Азізу Санкар. Нобелівський комітет оголосив, що ці вчені незалежно один від одного описали і пояснили механізми, за допомогою яких клітини відновлюють свою пошкоджену ДНК.

Нобелівська премія миру присуджена організації «Квартет національного діалогу в Тунісі» за «вирішальний внесок у створення плюралістичної демократії в Тунісі незабаром після жасминової революції 2011 року».

Но́белівська пре́мія (англ. Nobel Prize, швед. Nobelpriset) — одна з найпрестижніших міжнародних премій, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства.

Сума Нобелівської премії в 2015 році дорівнює 8 млн шведських крон (~ 953 тис. $)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>