1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

Не піду на роботу – комар укусив

Кого-кусает-комар

Це сталося на Полтавщинi. Зараження вiдбулось на риболовлi, під час якої мiсцевого жителя покусали комарi. I ось – такий сюрприз! А в Нiмеччинi стався драматичний випадок – пiсля укусу комара в 43-рiчної жiнки розвинувся сепсис, урештi їй ампутували обидвi ноги… Медики зауважують: мовляв, ми звикли до того, що комарi — неодмiнний  атрибут лiтнього сезону, однак навiть не здогадуємося про страшнi небезпеки, якими можуть загрожувати укуси цих комах. То в чому саме полягає загроза вiд укусiв комарiв? Зокрема, як  цi комахи пов’язанi з небезпечною лихоманкою? – Ця хвороба передається з укусами комарiв та клiщiв, якi є носiями збудника. А от резервуар iнфекцiї – птахи й гризуни. Так збудник потрапляє в органiзм людини, – каже лiкар-iнфекцiонiст Наталiя Тiмко. – Для територiї  України лихоманка Захiдного Нiлу справдi не є характерною епiдемiологiчною хворобою. За офiцiйною  статистикою, за рiк у країнi констатують лише близько восьми  випадкiв, але насправдi їх значно бiльше.

Рiч у тому, що вiтчизнянi фахiвцi дослiджували кров жителiв Закарпаття, ванамнезi яких були схожi симптоми, мова про пiдвищену температуру тiла, лихоманку й бiль у суглобах. У результатi виявили антитiла до лихоманки Захiдного Нiла, тодi як самi пацiєнти й не пiдозрювали, що перенесли таку небезпечну хворобу. Отже, серед українцiв шириться ця недуга. – Але якщо пацiєнти перенесли цю хворобу, не пiдозрюючи про це,  не така вона вже й небезпечна? – Бувають випадки, коли перебiг недуги не важкий, але оскiльки збудник може дiстатись головного мозку, йдеться про потенцiйну загрозу для життя хворого. Загалом недуга супроводжується лихоманкою, збiльшенням лiмфовузлiв (розвивається лiмфоаденопатiя), запальними процесами в суглобах. А крiм того, збудник може уразити оболонки або речовину головного мозку,  внаслiдок чого розвивається менiнгiт або менiнгоенцефалiт.  Iншими словами, йдеться про загрозливий для життя людини стан. Важливо, що спецiального лiкування цiєї хвороби немає (такого препарату не iснує), призначають лише патогенетичну й симптоматичну терапiю. – А який може бути зв’язок мiж укусом комара й розвитком сепсису? – При розчухуваннi в дiлянку укусу може потрапити iнфекцiя, що  становить загрозу за наявностi важких хронiчних недуг. Наприклад, якщо в людини тромбофлебiт (у венах є тромб),  потрапляння ззовнi мiкроорганiзмiв може спровокувати сепсис.   Такi наслiдки загрожують i при фiзiологiчному ослабленнi роботи iмунної системи, мова про iмуносупресiю. А при дiабетi у хворих нерiдко з’являється так званий синдром дiабетичної стопи, тодi  на фонi зниження опiрностi органiзму й потрапляння iнфекцiї (що може статись, повторюсь, внаслiдок укусу комара) розвиваються патологiчнi процеси, що загрожує втратою кiнцiвки чи її частини. – Можуть бути iншi небезпеки? – У багатьох людей вiдзначають потужну алергiчну реакцiю на  укуси комарiв. Мова не лише про дiтей, а й про дорослих. Для  прикладу, якось до нас звернувся 30-рiчний пацiєнт зi скаргами на  значне погiршення самопочуття, що було спровоковано укусом  комара у спину. Тодi з’явився великий набряк, це супроводжувалось пiдвищенням температури тiла, слабкiстю й свербежем. Загалом йшлося про вплив на працездатнiсть людини. Тож не варто недооцiнювати небезпеку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>