1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

Обговорили нагальні проблеми медичної галузі

16299463_641728449362147_6368064999480799820_n

Днями народний депутат України Олег Кулініч провів робочу зустріч із директором Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктором Лисаком, під час якої обговорив широке коло питань, пов’язаних з проблемами медичної галузі, зокрема ті питання, які стосуються 147-го виборчого округу.
Віктор Петрович розповів про хід реформи щодо формування у Полтавській області чотирьох госпітальних округів. Зокрема, обговорили нормативну базу, на основі якої здійснюється реформа, плани щодо облаштування лікарень інтенсивного лікування на відповідних округах. Для створення відділень невідкладної медичної допомоги у цих лікарнях необхідні проекти та суттєві ресурси для закупівлі медичного обладнання. І хоч цей процес пов’язаний зі значними проблемами та видатками, Віктор Лисак схвально його оцінює, бо це вже певний рух вперед у реформуванні медицини. У зв’язку з цим, під час зустрічі більш предметно обговорили забезпечення лікарень сучасним медичним обладнанням і можливість залучення за участі народного депутата субвенції з державного бюджету на такі цілі.

Неабиякою проблемою сільської медицини є кадрове питання, оскільки у зв’язку зі змінами до законодавства зараз розподілення молодих спеціалістів відбувається на добровільній основі, відповідно – абсолютна більшість випускників медичних вишів намагаються працевлаштуватися в місті, в село їдуть одиниці. Під час зустрічі обговорювали і це питання та шляхи його розв’язання, адже для залучення медичних спеціалістів у сільську місцевість, враховуючи перехід на фінансування сімейних лікарів за контрактом, потрібно створювати умови. Це повинен бути певний соціальний пакет – належне обладнання робочого місця, комп’ютеризація, надання службового автомобіля і житла і т.д.
Торкнулися і теми забезпечення районних лікарень 147-ого виборчого округу сучасними автомобілями швидкої допомоги. Зокрема, народний депутат отримав скаргу, що реанімобіль для районної лікарні в Диканьці, вже закуплений на округ за рахунок державної субвенції, не переведений на баланс медичного закладу, що створює організаційні проблеми з доставкою хворих. Директор департаменту запевнив, що «швидкі» для лікарень у Диканьці і Решетилівці незабаром обов’язково переведуть на баланс цих медичних закладів, і це лише питання технічної процедури.
- У цьому році працюватиму над тим, щоб сучасні «швидкі» отримали й інші райони мого виборчого округу – Зіньківський, Миргородський та Шишацький, – говорить Олег Іванович. – Буду і надалі зустрічатися з представниками обласної влади, разом працюватимемо над забезпеченням медичних закладів усім необхідним, щоб ті зміни, які робляться, все-таки відчувалися людьми, а не просто залишалися на папері.

Олексій Корж

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>