1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

Після звільнення працівник не прийшов за трудовою книжкою. Що робити працівникам кадрової служби?

d70dd6f06467ed3f1500a6e97386747f

 Відповідно до статті 48 Кодексу законів про працю України та Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня

1993 року №58 (далі Інструкція №58), трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.Питання, пов’язані з порядком ведення трудових книжок, їх зберігання, виготовлення, постачання і обліку, регулюються постановою Кабінету Міністрів України „Про трудові книжки працівників” від 27 квітня 1993 року №301, Інструкцією №58 та іншими актами законодавства.

  Так, відповідно до пункту 4.1 Інструкції №58 власник або уповноважений ним орган (далі роботодавець) зобов’язаний видати працівнику його трудову книжку в день звільнення з внесеним до неї записом про звільнення.
Згідно із пунктом 4.2 Інструкції №58, якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то роботодавець у цей день надсилає працівникові поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки.

Пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається лише за письмовою згодою працівника.
Документація з обліку трудових книжок ведеться в “Книзі обліку руху трудових книжок та вкладишів до них”, яка затверджена наказом від 11.08.93 р. № 180 Мінстату України. Книга ведеться співробітником, що займається кадровими питаннями в організації. В ній реєструються всі трудові книжки, що прийняті від співробітників при працевлаштуванні, а також трудові книжки та вкладиші до них, що видані вперше.
При звільненні трудова книжка видається працівнику під підпис у “Книзі обліку руху трудових книжок та вкладишів до них” і особовій картці працівника форми П-2.
Проте дана реєстраційна форма не дозволяє відбити процес відправлення трудової книжки поштою за згодою працівника. У цьому випадку в графі 12 Книги обліку руху трудових книжок може бути зазначена або дата напрямку трудової книжки поштою, або дата її одержання поштою працівником (згідно повідомленню про вручення). У графі 13 приводиться пояснення, що трудова книжка спрямована працівникові поштою, і вказуються реквізити заяви співробітника із проханням про висилку трудової книжки поштою. Також можливе складання додатка до книги обліку трудових книжок у вигляді списку працівників, яким трудові книжки у встановленому законом порядку спрямовані поштою, а в графах 12 – 13 можна дати посилання на цей список.
Якщо письмової згоди на пересилання трудової книжки поштою роботодавець не отримав, то слід керуватися нормами пункту 6.2 Інструкції №58, відповідно до яких трудові книжки та їх дублікати, що не були одержані працівниками при звільненні, зберігаються протягом двох років у відділі кадрів організації окремо від інших трудових книжок працівників, які перебувають          на            роботі.
Після цього строку не затребувані трудові книжки (їх дублікати) зберігаються в архіві підприємства протягом 50 років, а по закінченні зазначеного строку їх можна знищити у встановленому порядку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>