1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Проголосувало1, рейтинг: 1,00 out of 5)
Loading ... Loading ...

Разом шукали шляхи вирішення проблем

13118830_526123264256000_4491281088210564526_n

Сьогодні (6 травня) провів дуже насичену і змістовну зустріч з керівництвом Зіньківської районної ради та міста Зінькова. Разом з головою Зіньківської райради Сергієм Нерозею, мером Зінькова Сергієм Максименком та його заступниками, секретарем міськради та секретарем виконкому міськради обговорили широке коло питань, пов’язаних з різноманітними проблемами життя громади. Окреслили той перелік проблем, які потребують першочергового вирішення, вибудували спільний план роботи.
Вже п’ять років діє моя програма зі встановлення дитячих майданчиків у населених пунктах 147-го виборчого округу. За цей час було встановлено понад 50 майданчиків, і вже чотири роки поспіль до Дня захисту дітей відкриваються майданчики в зіньківському дитячому парку. Не буду зраджувати цій традиції і цього року, тому разом з керівництвом міста обрали місце для спорудження на території парку нового ігрового комплексу. Його відкриття заплановане на суботу, 4 червня. До речі, в центрі мого виборчого округу – Миргороді – та інших районах округу також планується встановлення чергових дитячих майданчиків.

Після цього поспілкувалися, зібравшись у приміщенні міської ради. Мер Зінькова Сергій Максименко поскаржився на проблему, актуальну для всієї місцевої влади в Україні. Він стверджує, що багато власників магазинів, офісів, закладів громадського харчування, інших приміщень під будь-якими приводами не поспішають належним чином оформлювати землевпорядну документацію на земельні ділянки під цими будівлями, укладати договори оренди та, відповідно, сплачувати податки до місцевого бюджету. В той же час зараз місцева влада у подібних ситуаціях не має відповідних важелів впливу на порушників і не може застосувати до них жодних санкцій. Міський бюджет Зінькова втрачає на цьому суттєві кошти, але керівництво міста вирішити проблему не в змозі, бо законодавча база просто цього не дозволяє. Я пояснив, що відповідно до вже прийнятого Радою у першому читанні законопроекту №4355, який я ініціював, місцева влада отримає функції контролю у земельній сфері, і, відповідно, нарешті зможе вирішити цю проблему.
В контексті децентралізації обговорили ще одне питання. Скоро вже два місяці, як новоутворений Сектор державного архітектурно-будівельного контролю міськради не може набути своїх повноважень. Місцеві спеціалісти, які по 20 років пропрацювали у цій сфері, їздили до Києва, пройшли там навчання. Склали іспит, але, як виявилося, результатів треба чекати цілий місяць. Таким чином, доступ до відповідного реєстру цьому структурному відділу міськради не передається, а без нього блокується і передача повноважень.
Також шукали шляхи вирішення низки комунальних проблем. Найголовніша з них – реконструкція міського колектора та каналізаційної мережі. Вона вірою і правдою прослужила 40 років, але зараз вже вкрай зношена. Не раз були прориви, тож латати міську каналізацію далі немає сенсу, необхідно замінювати її на нову. Проблема вкрай актуальна ще й тому, що одна гілка каналізації йде під річкою Ташань, і якщо вона прорветься, то це завдасть суттєвої шкоди природі, адже всі нечистоти підуть в річку. Загальна вартість проекту реконструкції – понад 4 млн. грн. Проектно-кошторисна документація на його реалізацію була виготовлена ще два роки тому, але тільки зараз питання спільними зусиллями вдалося зсунути з мертвої точки. Першу чергу реконструкції колектора буде здійснено на умовах співфінансування з обласного та міського бюджетів з розрахунку 70% на 30%.
Згадана річка Ташань, яка протікає через Зіньків, наразі потребує очищення, і цей процес вже ведеться не перший рік. Але фінансування у свій час не вистачало. На сьогодні для очищення річки у тій же пропорції 70% на 30% з обласного та міського бюджетів виділено, відповідно, 794 тис. грн. та 340 тис. грн. Це дає сподівання, що проблема буде вирішена. Голова Зіньківської райради Сергій Нерозя та мер Зінькова Сергій Максименко подякували мені за сприяння у вирішенні питання виділення коштів на реконструкцію колектора та розчищення річки, я ж запевнив, що і далі надаватиму будь-яку допомогу.
Обговорили також хід виконання у Зінькові обласної програми з утримання та ремонту доріг, плани щодо закупівлі містом ще одного сміттєвоза. На Полтавщині на умовах співфінансування вирішено централізовано закупити 20 сміттєвозів для різних районів області. Вартість однієї такої машини – близько 2 млн. грн. Вирішено було, що необхідно обов’язково відшукати кошти для закупівлі техніки, а я пообіцяв, що триматиму це питання на контролі.
Є у Зінькові і ще одна суттєва проблема щодо управління житлово-комунальним господарством. Зокрема, зараз триває ліквідація місцевого комунального підприємства, за яким «висить» борг у розмірі 2 млн грн. до Пенсійного фонду. Несправедливість полягає у тому, що у свій час держава не розрахувалася з цим підприємством за компенсацією по вартості тарифів, що підтверджується протоколами та мокрими печатками Полтавської ОДА. Крім того, працівникам цього підприємства за ці роки не зарахований пенсійний стаж. Вирішено було ще раз звернутися з цією проблемою у відповідні інстанції.
Обговорили також питання функціонування освітніх закладів в контексті тих ініціатив щодо опорних шкіл, які були запропоновані урядом. На жаль, об’єктивно процес скорочення кількості шкіл неминучий, і, цілком вірогідно, що він торкнеться і Зінькова. Тож необхідно завчасно прорахувати всі можливі нюанси. У Зінькові зараз функціонує три школи та два дитсадки. Кожен з закладів утримує окремий харчоблок. Я запропонував ідею на базі однієї зі шкіл створити один потужний харчоблок з сучасним обладнанням, і налагодити розвозку їжі на інші освітні заклади. Як на мене, то це скоротило б і витрати бюджетних коштів, і сприяло би більш ефективному контролю за якістю харчування, уникненню того, що продукти де по де просто не доходять до дітей.
Насамкінець хочу додати, що такі зустрічі з керівництвом Зіньківської міської та районної ради вже стали традиційними. Те саме можу сказати і про центр свого виборчого округу – Миргород, де у мене також склалися дуже конструктивні стосунки з керівниками міської та районної ради. З ними також плануємо знову зустрітися найближчим часом. Дуже приємно, коли з місцевою владою складається такий рівень співпраці і взаєморозуміння, який дозволяє спільно вирішувати проблеми і відкрито обговорювати всі актуальні питання. Сподіваюся, що така дієва, робоча співпраця буде відпрацьована і з іншими районами мого округу.

Олег Кулініч, народний депутат України

6 Коментарі Разом шукали шляхи вирішення проблем

 1. Пересічний:

  шляхи вирішення……….Та головне вирішення для нашого депутата – це захист та примноження власного бізнесу. А його піар – в дитячому парку Зінькова. Це ж треба так себе любити, щоб написи від кого це все “благо” звалилося в місто було видно далі, ніж самий дитячий майданчик.
  А СЛАБО РОБИТИ ДОБРО, ЩОБ ЦЕ БУЛО ВІД СЕРЦЯ, А НЕ ЗАРАДИ ПІАРУ ????????

  • Зіньківська громада:

   Пересічний, Ви щось краще можете запропонувати чи зробити для міста ?
   Олег Іванович багато робить для міста і району, допомагаючи у вирішенні тих чи інших проблем. Його господарство підтримує село та надає людям роботу.
   Що зробили Ви ?

   • Пересічний:

    Для себе він зробив набагато більше) Вам не здається???)І все, використовуючи довірливих знедолених людей….
    Навіть не дивлячиь на його декларацію видно, що вона не збігається з його витратами. А пристосуванство до “кормушки” у нього в крові, спочатку “Батьківщина”, потім “регіони”, зараз Коломойський….і скрізь на першому місці я “гарний!, Ну, і, звичайно, піар-піар-піар…..газетка для пенсіонерів, поздоровлення(знову ж таки для пенсіонерів), і скрізь ярлики “від народного депутата…” А та гвардія, яка осблуговує його маєток платить податки в бюджет? До речі, маючи житло в столиці, наш депутат не гребує використовувати на кошти на його аренду, адже своє житло він там не декларує…. Ось так ми всі його і утримуємо… а не він нас)))

 2. Зіньківська громада:

  Для всих хто тут ще збирається критикувати, краще подивіться інтерв”ю двох “веселих” діячів. https://www.youtube.com/watch?v=1lgeuz0LSZI

 3. Зіньківська громада::

  Стало відомо що голова Зіньківської РДА, знаходячись в нетверезому стані спричинив ДТП на службовому автомобілі. Машину терміново зараз ремонтують і прикладають всі зусилля для приховування даного факту

 4. Виборець:

  здається, наш Олежа Іванович також попав у “чорну бухгалтерію”…….

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>