1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

Ремонту потребує все

Без названия

Якщо у більшості шкіл рай­ону цього року обмежилися традиційними косметичними ремонтними роботами, то у школі №2 міста, схоже, розпо­чали велику перебудову. Тут за останнє десятиліття дохазяй­нувалися до того, що при­міщення навчального закладу замалим не набуло статусу ава­рійного. Найпершою і найбіль­шою бідою, за яку зачіпається ряд інших, є відсутність у школі центральної каналізації. Чоти­ри вигрібні ями викачували тричі на місяць, близькість однієї з них до приміщення дала усадку стіни, пішла тріщи­на. Через відсутність висипки навколо школи деякі стіни в дощову погоду напитувалися вологою і довго не висихали, ще й плитку у дворі вмудрили­ся свого часу покласти з нахи­лом під школу, через що вода йшла не від нього, а під при­міщення. Невідомо у якому стані і труби каналізації, бо з моменту       будівництвазіньківської гімназії про нихніхто не згадував, може бути, що вже зотліли і пропускають воду.

І хоч вартість прокладання центральної каналізації вимі­рюється шістьма нулями, рай­онна рада вирішила не гаяти часу по виконанню робіт, бо ще рік – два – і приміщення школи зазнає непоправної руйнації. Найближчими днями прибу­дуть проектанти, розберуться що де лежить і вирішать де ко­пати траншеї. А вже потім, коли ці роботи будуть виконані, можна буде братися і за відмостку та укладання плитки. Її пла­нують підібрати однакову, а шматки різношерстої, що зараз у дворі, перенесуть до «малень­кої» школи – початкової. Там, можна сказати, взагалі казна що робиться. Діти роками пли­гали по цеглинках, які настелив хтось із дорослих, щоб омину­ти грязь і калюжі. Старші учні теж щодня до початкової школи ходили, бо в цьому приміщенні – шкільна їдальня, яка теж не витримує жодної критики, алевсього відразу не відремонтуєш та не переробиш.

 600 тисяч гривень, як роз­повіла виконуюча обов’язки директо­ра школи Світлана Чикало, районна рада виділила на заміну вікон на пер­шому і другому по­версі. Цими днями роботи по заміні тривають. І хоч рідні вікна школи були надійні, ду­бові, за сто з гаком років вони встигли стати непридатни­ми до експлуатації, а, головне, – енергозатратними. Деякі, про що ми писали свого часу, навіть шибок не тримали і скло заг­розливо звисало із другого поверху надголовами людей, ладне будь – якої миті впасти згори.

Найбільше клопоту було із арковими вікнами, розмір та­кого вікна настільки великий, що його складали з трьох час­тин.

І нові вікна, і дерева за ними зі сторони центральної вулиці, які цими днями, підпилявши, привели в порядок, впустили до класних кімнат більше денного світла, що так суттєво в осін­ньо-зимовий період під час на­вчального процесу.

Фронт робіт у школі такий об’ємний, що Світлана Чикало пробує залучати і спонсорські кошти на ремонтно-відновлю- вальні роботи навчального закладу. Так, директор ТДВ «Укроліяпродукт» Олексій Григоренко пообіцяв придбати лінолеум для першого поверху школи, а це – 80 погонних метрів. Користуючись наго­дою, доки йшло відкриття но­вого магазину «Маркетопт», Світлана Чикало звернулася до його власників з проханням встановити паркан між школою та територією міського ринку, частину паркану уже встанов­лено.

 Потребує уваги і стоптана до дірок підлога в приміщенні школи, яка не лише пішла не­рівностями, а й бугриться під шаром вікового накопичення фарби. Підлогу з часом плану­ють покрити лінолеумом, а ба­тареї, на яких фарба вже по­чала відвалюватися, думають відчистити від фарби і пере­фарбувати.

Невідомо хто, для чого і скільки років тому частину стін школи замазав вапном, але в останні роки їх не білили і шко­ла, мов лишаями, взялася пля­мами. До 1 вересня стіни очи­стять від білого і нададуть їм природнього кольору – кольо­ру цегли.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>