1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Проголосувало1, рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading ... Loading ...

«Тіньова» заробітна плата — глухий кут майбутньої пенсії

Насьогоднішнійдень «тіньовазайнятість» і «тіньовазаробітнаплата» — явища, які, нажаль, міцноувійшливнашежиття. І коли людина отримує заробітну плату «в конверті», то в майбутньому залишається без страхового стажу.
Відповідно до ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до страхового стажу зараховується період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню таза який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відомо, що за чинним пенсійним законодавством України особа має право на пенсію в солідарній системі пенсійного забезпечення за наявності певного страхового стажу, зокрема пенсія за віком може бути призначена в разі наявності не менше, ніж 15 років страхового стажу.
Відтепер, роботодавцю вигідно «світити» зарплати своїх працівників і доволі невигідно, а то й небезпечно, порушувати закон, адже вже діють нові більш суворі види адміністративної та кримінальної відповідальності, починаючи від допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору і закінчуючи невиплатою йому заробітної плати.
Згідно ст. 8 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», з 1.01.2015 року ввійшли в дію слідуючі зміни: якщо база нарахування єдиного внеску становить менше розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який вона нараховується, то роботодавець зобов’язаний обчислити і сплатити єдиний соціальний внесок не менш, ніж з мінімальної зарплати.
А згідно ст. 41 Кодексу про адміністративні правопорушення як юридичних, так і фізичних осіб, що використовують найману працю, штрафуватимуть за фактичне допущення людей до роботи без оформлення трудового договору або за виплату заробітної плати без сплати єдиного соціального внеску. Штраф у розмірі тридцяти мінімальних зарплат (на сьогодні це 41340 грн.) стягуватимуть за кожного працівника, стосовно якого вчинено порушення.
Передбачено штрафи за затримання зарплати або інших виплат більш як на один місяць у триразовому розмірі мінімальної зарплати (зараз — 4134 грн.). А один місяць у триразовому розмірі мінімальної зарплати (зараз — 4134 грн.). А недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці каратиметься штрафом в розмірі десяти мінімальних зарплат (13780 грн.). За порушення інших вимог трудового законодавства передбачено відповідальність у розмірі однієї мінімальної зарплати (тобто 1378 грн.).
З 1 січня цього року ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році » N2909 зменшено ставку єдиного соціального внеску до 22% та скасовано утримання ЄСВ із заробітної плати працівників чим зменшено навантаження на бюджет роботодавця. Отже, є надія, що вивільнені кошти будуть направлені на збільшення оплати праці найманих працівників.

Управління Пенсійного фонду в районі.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>