1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

У ДВОХ РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЦЕНТРАХ ПОЛТАВИ ПРОТИ ВОЛІ УТРИМУВАЛИ 20 ОСІБ, СЕРЕД ЯКИХ — ДІТИ

volna-poltava

У Полтаві у двох реабілітаційних центрах примусово лікували від алкоголізму та наркоманії 20 мешканців 10 областей, серед яких було троє дітей

11 квітня у Полтаві співробітники прокуратури та поліції Полтавської області виявили 60 осіб, які проходили так званий курс реабілітації від наркотичної та алкогольної залежності. Третина з них заявила, що їх тримали проти волі. Про це повідомила прес-служба прокуратури Полтавської області.

Перевірку двох реабілітаційних центрів правоохоронці разом із працівниками органів, які здійснюють нагляд за додержанням законів при виконані судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, провели в рамках розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 146 ККУ (незаконне позбавлення волі).

Поліцейські опитали присутніх у центрах осіб. 20 із них повідомили, що їх тримали у закладах незаконно, обмежуючи особисту свободу. Серед таких була 1 малолітня дівчина та 2 неповнолітніх хлопців.

В одному з центрів люди не мали вільного виходу з приміщення. Вікна були заґратовані та закриті, а доступ свіжого повітря — обмежений. Окрім цього, кілька осіб повідомили, що працівники закладу примусово надавали їм невідомі лікарські засоби, а за порушення карали. Їх примушували тривалий час стояти на табуретці та забороняли спілкуватися.

Діти знаходилися без дозвільних документів, які підтверджували правомірність їх перебування.

Наразі ці особи за втручання правоохоронців залишили реабілітаційні центри. Дітей передали родичам. Серед них були жителі Полтавської, Дніпропетровської, Донецької, Івано-франківської, Київської, Волинської, Харківської, Львівської, Хмельницької та Херсонської областей.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Судячи з оперативних фото, один з цих двох центрів розташований на пров. Вузькому, 1. Там знаходиться реабілітаційний центр «Волна». У серпні 2017 року туди вже навідувалася прокуратура. Тоді 21 «пацієнт» заявив, що їх там тримають проти волі. Серед таких був і громадянин США.

За даними офіційного сайту центру, у лютому 2018 року він отримав медичну ліцензію від МОЗ. Вартість лікування у ньому сягає 60 тис. грн.

Зазначимо, що це вже третій випадок незаконного утримання людей у так званих центрах реабілітації у Полтаві за останній рік. У квітні 2017-го правоохоронці затримали пастора церкви «Нове покоління», який примусово лікував 40 осіб. Другий випадок — із тим же центром «Волна». По жодній з них поки немає судових рішень. Зазвичай подібні провадження «розсипаються» ще на етапі досудового розслідування. Більшість осіб, які під час слідчих дій заявляли про обмеження їхньої волі, забирають власні заяви і відмовляються від обвинувачень.

 volna-4volna-poltava

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>