1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ЛІКАРНІ ПІСЛЯ РЕКОНСТРУКЦІЇ ВІДКРИЛИ СУЧАСНЕ НЕЙРОХІРУРГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

DSC_0299

На другому поверсі хірургічного корпусу Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського колись не надто привабливе нейрохірургічне відділення сьогодні відкрили для пацієнтів після реконструкції. Зараз це відділення з сучасними технологіями і підходами до лікування.

Останній косметичний ремонт відділення проводили у 2003 році. Реконструкція тривала з вересня 2017-го по червень 2018 року. В ході ремонтних робіт перепланували приміщення, замінили мережі водопостачання та каналізації, електричні мережі, змонтували вентиляційну систему з можливістю підігріву та охолодження, нову систему освітлення та систему відеоспостереження.

«Зараз нейрохірургія збільшила спектр надання послуг. У нас 10 років тому найбільша кількість пацієнтів були з нейротравмами. Зараз 35% – нейротравми і 30% – пацієнти з інсультом. Як показує життя, кількість таких пацієнтів буде збільшуватись. У цьому відділенні на рівень кращі умови, ніж ті, що були. В нейрореанімації зроблена система вентиляції – те повітря не змішується з повітрям коридору або сусідніх палат. Це зменшує ризик виникнення внутрішньолікарняної інфекції. Сучасний апарат УЗІ — біля ліжка пацієнта можна вчасно діагностувати проблему, що виникла. За допомогою спеціального датчика можемо запобігти впадінню в кому, розвитку вторинних ішемічних порушень. Камери спостереження скрізь знаходяться, щоб ми спостерігали за пацієнтами. Все виведено на пост до медсестер, вони бачать в онлайн режимі, що відбувається, і можуть вчасно прибігти. Якщо пацієнту потрібна допомога, кнопка виклику медперсоналу є біля кожного ліжка», – розповідає завідувач нейрохірургічним відділенням Михайло Тончев.

У відділенні є 6 палат на 4 місця, 2 двомісні і 2 одномісні палати, 2 тримісні палати інтенсивної терапії, маніпуляційна, процедурна, пост чергової медсестри, приміщення дл медикаментів, діагностичний кабінет, санітарна кімната, кабінети завідуючого, старшої медичної сестри і сестри-господарки, ординаторська, гардероб, вбиральні.

«Перебування пацієнта — доопераційне і післяопераційне — має важливе значення для подальшого результату лікування. Тут створені ідеальні умови лікарів, які працюють цілодобово, і середнього медичного персоналу. Ми намагалися оперативно, не знижуючи темпи, зробити ремонт. Паралельно приймали пацієнтів на період ремонту. Було, звісно, тяжко. Ми отримали якісний ремонт з сучасними техрологіями і підходами до лікування», – запевнив головний лікар ПОКЛ ім. М.В.Скліфосовського Григорій Оксак.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко зазначив, що в цьому відділенні застосовують і телемедицину — лікарі зможуть зв’язуватись з районами області та Києвом для консультацій.

Тепер в нейрохірургії справжня краса з усією потрібною апаратурою. Завдяки ній значно розширимо спектр лікування. Застосовуватимемо і телемедицину. В ординаторській лікарі зможуть спостерігати за ходом операцій на проекторі. А також радитись з районами та Києвом — з ними буде постійний зв’язок».

Варість реконструкції склала 30 млн 244 тисячі гривень. Після роботи у нейрохірургічному відділенні візьмуться за хірургічне, впевнений директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак. Загалом, на черзі ремонти у 4-х відділеннях обласної лікарні.

«30 млн — це фінансування з обласного бюджету, підтримка з фонду соціально-економічного розвитку. Перше, що потрібно надалі робити — ремонтувати хірургію. Ми готуємо проект, у цьому році розпочнемо в урологічному відділенні. Нам потрібно робити ремонт у терапевтичному корпусі. У нас висока смертність від серцево-судинних захворювань, ускладнення від гіпертонії, є інсульти», – говорить Віктор Лисак.

В оновленому нейрохірургічному відділенні передбачені умови і для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>