1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

У скільки цьогоріч обходиться березовий сік полтавцям

f7f892498acaaab3d15f84c4c26cd5-bigimg

Навесні разом з теплом починається активний рух соку у деревах, саме в цей час збирають його з берез для подальшого вживання. Можна самому поїхати у березовий гай та назбирати соку, а можна його придбати.

У Полтаві середня ціна у 2017-му році за літр соку – 2,5 грн, або 3 грн разом із доставкою. Його можна знайти, як на ринках області, так і замовити в інтернеті.

Продавці березового соку зазначають, що у Полтаві всі збирають сік в одному місці –  березовому гаї, який біля річки Коломак.

«Раніше у с. Безручках збирали, проте ліс здали в оренду. А біля річки Коломак  - чиста природа», – розповіла телефоном журналістам “ВПолтаві.Інфо” продавка Ганна Іванова.

Березовий сік – рідина, що випливає з перерізаних і надломлених стовбурів і гілок берези під дією кореневого тиску; містить вітаміни B6, B12.

Вікіпедія каже, що зазвичай за добу збирають 2-3 літри соку за добу. Велике дерево може дати більше 7 літрів.

Із молодих дерев не рекомендують брати сік, щоб ті не загинули.

Сік зазвичай видобувають з надрізу або надрубу в корі дерева, куди вставляють алюмінієвий, або пластмасовий жолобок кору дерева по якому сік стікає в підвішену ємність. Іноді сік добувають, обрізаючи невеликі гілки і прикріплюючи до місця зрізу поліетиленовий пакет. Після отримання потрібної кількості соку проріз замазують воском, садовим варом або затикають мохом.

Березовий сік можна збирати також більш цивілізованим і продуктивним способом, наносячи дереву меншої шкоди. Шуруповертом висвердлюють отвір в стовбурі глибиною 2-5 см, в нього вставляють пластиковий наконечник системи для крапельниці (свердло повинно мати той же діаметр, щоб наконечник входив в отвір щільно), інший кінець системи опускають в пляшку (попередньо слід видалити голку з гумовим перехідником) . З великої берези таким чином можна збирати близько 3-5 літрів соку на добу. Після закінчення сезону збору соку систему видаляють, а в отвір щільно забивають коротку суху гілочку (через деякий час вона розбухає, і сік з отвору більше не тече). Паличку попередньо змащують садовим варом для запобігання зараження і загибелі дерева.
Після вирубки беріз може бути організований збір соку з пнів. Збір березового соку починається в квітні і закінчується в травні, в залежності від погодних умов місцевості.
З точки зору законодавства, березовий сік в даний час зараховується до харчових лісових ресурсів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>