1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

В Артемовому господарстві

images

Виявляється, на тому місці, де росла найсмач­ніша із ягід – суниця – ще двадцять років поспіль цієї культури саджати не можна, і не тому, що вона так, як соняшник чи куку­рудза виснажує землю, а через жучка-шкідника на йменння нематода, який тільки через два десяти­річчя остаточно зникне з цього місця.

Тож, в фермерському підприємстві «Карпенко А.С.» після трьох років плодоношення, згідно технологій, суницю переорали, а на її місці виса­дили нові культури, не­звичні в таких кількостях для Ставкового – виног­рад на площі кілька гек­тарів сортів Аркадія та Преображення, горіхи грецькі – 800 штук, гектар часнику, а ще – цибулю, капусту та інше.

Артем Карпенко,який «вивіряє розуму» у родю­чих чорноземів та не­стійких погодних умов, хоче придивитися, яка з сільгоспкультур краще себе зарекомендує в їхніх краях і дасть достойний врожай.У наш час робота фермера недооці­нена, але важлива, на ферме­рах три­мається країна, її еконо­міка. Заняття рослинництвом дуже ризикована справа і погодні умови останніми роками це довели. Є ба­гато ризиків, але, щоб прогодувати населення країни, комусь потрібно ризикувати.

Артем, як і батьки, теж агроном за про­фесією, тож от­римані у вузі знання з преве­ликим задово­ленням застосо­вує на практиці, але навчання на тому не полишає – відвідує семі­нари, ділиться власними напрацюваннями, радиться із світилами агро­номії.

На лагодив Артем Карпенко хороші стосун­ки і з оптовими закупівельниками продукції, тож вона відра­зу з поля по­трапляє на по­лиці магазинів.

Усе, що ви­рощується в фермерському господарстві «Карпенко А.С.», дає хо­роші врожаї лише за рахунок крапельного зрошування. Вода на поля поступає з оренд о в а н и х ставків, на яких встановлено на­сосні станції, стовідсотково на милість при­роди власник підприємства не покла­дається.

Та все ж, навіть найк­ращі знання та досвід на додачу з крапельним зро­шуванням не убезпечують землеробів від збитків, так, в минулі зими в гос­подарстві повністю ви­мерзла виноградна лоза, але молодий господар розуміє, що прибутків без втрат не буває.

Ставківський сільський голова Воло­димир Баран задоволе­ний своєю співпрацею із ПП «Картопля Полтавщини», яке засноване бать­ком Артема – Сергієм Карпенком, та ФП «Кар­пенко А.С.». Говорить, що їхні шкільна їдальня та дитячий садок повністю забезпечуються овочами з цих господарств, а буд­івельників, які трудяться в селі на замовлення сільської ради, безкош­товно харчують теж «кар­топлярі». Та й основні ро­ботодавці на селі – саме ці товариства.

З десяток жінок у гос­подарстві Артема пропо­люють виноград, на черзі – городні культури.

Володимир Баран розповідає, що Артем Карпенко забезпечив школу та ФАП 40 сучасними світильниками ЛЕД- системи. У минулому році при ремонті Ставківської АЗПСМ разом з батьком за власні кошти придба­ли сучасний твердопалив­ний котел, обладнання та автоматику до нього, а це- більше 50 тисяч гривень. Постійно надає допомогу громаді у проведенні загальносільських міроп- риємств, на святкування днів села постійно влаш­товуються феєрверки як за рахунок «Картоплі Пол­тавщини», так і ФП «Кар­пенко А.С.». У минулому році Сергій Карпенко здійснював розчистку громадського ставка в селі Ставкове, а цими днями на прохання вико­навчого комітету сільської ради Артем за власні кош­ти зарибнив громадський ставок амуром, товстолобом та коропом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>