1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

Як одержати шенгенську візу

travel

Міфи про те, як складно одержати шенгенську візу, досі популярні серед народу. А все тому багато хто не знає основні правила отримання шенгенської візи. Тому замість того, щоб вирушити в прекрасну, самостійно сплановану подорож, витративши при цьому небагато грошей, українські туристи йдуть у турфірми та переплачують у 3-4 рази.

Щоб знизити ризик відмови у отриманні шенгену до мінімуму, треба грамотно підійти до цього питання та запам’ятати основні правила отримання шенгенської візи! Тоді вам не страшне будь-яке посольство!

Жахливі історії про консульства вже давно стали міфами. Звісно, є недружні до нас консульства, де українцям можуть встромляти палиці в колеса. На думку автора, такими є грецьке та чеське консульства. Утім, це не означає, що там усім і кожному ставлять відмови, повірте на слово! Головне – оперувати правилами для отримання шенгенської візи.

Правило отримання шенгенської візи №1: подавайте документи в консульство тієї країни, до якої плануєте їхати

Не шукайте обхідних шляхів. Хочете до Португалії – вперед і з піснями. Не варто здійснювати фіктивні бронювання, іти в польське консульство та намагатися в такий спосіб спростити собі життя. Можна, навпаки, ускладнити. Говорити правду – одне із головних правил отримання шенгенської візи!

Якщо у вас подорож запланована по всій Європі, то вибирайте консульство тієї країни, в якій перебуватимете найдовше – такі правила шенгену. Якщо ж у кожній країні збираєтеся провести однакову кількість днів – подавайте в консульство кожної з них.

Правило першого в’їзду не означає, що, оформивши візу до Іспанії, ви не можете перший раз перетинати кордон із будь-якою іншою країною. Адже ви можете добиратися туди так, як вам буде зручніше! Хочете – на авто через Польщу, хочете – на лоу-костах через Німеччину!

Певна річ, якщо ви одержали візу до Австрії, буде дивно, якщо ви потрапите туди з України через Португалію. У такому випадку наступного разу в консульстві можуть поставити кілька зайвих запитань.

Правило отримання шенгенської візи №2: готуючи документи, використовуйте власний розум!

Не користуйтеся допомогою людей, які збираються біля консульств. Нічого складного в заповненні документів на візу немає. Виділіть для цього один вечір і все зробіть самі. Тобто, візьміть за правило отримання шенгенської візи – ніякої допомоги сторонніх людей!

Майже у кожного консульства є свій сайт, на якому викладені вимоги, перелік документів і анкети. Довіряйте тільки консульствам і не звертайте уваги на інші сайти! Зокрема на сайти турфірм, де здебільшого пишуть доволі дивну інформацію. Наприклад, що вам ніколи не дадуть візу без довідки про відсутність туберкульозу або без володіння нерухомістю в центрі Києва!

Підготуйте ксерокопії всіх необхідних документів, причому, якщо зазначено «всі сторінки паспорта», то робіть копії саме всіх сторінок, а не «другу, третю й прописку».

Усе, що не знадобиться, в консульстві відфільтрують самі. Одне із основних правил отримання шенгенськох візи – уважність. Пишіть акуратно та розбірливо – людина, яка читатиме цей документ, буде вам вдячна, і навіть такою дрібницею можна підвищити свої шанси.

Якщо ви почали заповнювати анкету англійською мовою, не переходьте на транслітерацію української латиницею (наприклад, не варто писати litak у графі, де питають, чим добиратиметеся). Якщо в консульстві працюють педантичні люди, то навіть така дрібниця може вплинути на результат.

Правило отримання шенгенської візи №3: відсутність офіційної роботи – не привід відмовлятися від подорожі

Повірте, багато консульств усвідомлюють, яка ситуація в Україні з легальним працевлаштуванням. Тому, не маючи можливості одержати таку довідку, ви можете написати у вільній формі, що гроші є, а от роботи – немає. Ви не зобов’язані десь працювати, щоб поїхати відпочивати. Це просто ще один міф. Із досвіду автора такі довідки у вільній формі нормально проходили в консульствах Іспанії, Швейцарії та Польщі. І, на наш погляд, такий крок значно грамотніший, ніж шукати фіктивні довідки. Пам’ятаєте, ми уже говорили, що говорити правду – одне із найважливіших правил отримання шенгенської візи.

Правило отримання шенгенської візи № 4: надайте консульству максимум інформації.

Що більше інформації ви надасте консульству про свою поїздку, то краще, – це ще одне важливе правило отримання шенгенської візи. Адже запитання «Навіщо ви туди їдете?» в консульстві – одне з двох найголовніших. Друге важливе запитання – чи маєте ви гроші, але це ми обговорили раніше.

Наприклад, ви спланували відпочинок у Польщі. Бронювання готелів або хостелів на час перебування та квитки в обидва кінці (особливо назад) – уже велика запорука успіху.

Хоч би що там розказували в різних турфірмах, подібні бронювання приймають усі консульства. При цьому ви можете вибрати безплатне бронювання, яке можна змінити або скасувати без штрафів.

Підтвердження бронювання приходить на електронну пошту, ви його просто роздруковуєте. Але, за власним бажанням, можете забронювати готель, де частину або всю суму з вас знімуть одразу, і це ви також можете продемонструвати в консульстві.

Не всі консульства вимагають маршрут, але краще його надати. Це додаткова можливість швидко і легко пояснити в консульстві, куди та навіщо ви їдете. Складається маршрут так, як вам зручно – табличкою, списком, у вільній формі, тут немає чіткого правила отримання шенгенської візи. Ви пишете там приблизно таке:

  • 12 травня – Київ-Любек (12:44 – 14:33), літак отакої компанії, отакий рейс;
  • 12 травня – Любек-Гамбург, автобус;
  • 12-14 травня – готель такий, Гамбург

Якщо ви збираєтеся орендувати автомобіль, теж відзначайте в маршруті, де та в якій фірмі ви це збираєтеся зробити. Тобто викладайте всю необхідну інформацію про подорож.

Правило отримання шенгенської візи №5: запам’ятайте – ви варті візи!

Невідомо чому, але багато українців ідуть у консульство з почуттям провини та вірою в те, що візи вони не варті. Запам’ятайте: всі песимістичні настрої треба відкинути назавжди! Мало того, ви повинні бути ввічливими, але строгими. Ще одне правило отримання шенгенської візи – будьте оптимістами!

Не забувайте, що часто в консульствах сидить вітчизняний персонал, який любить нагрубити. Такого дозволяти не слід. Якщо у вас з усіма документами все гаразд, відстоюйте своє право на подорож! І якщо ви часто їздите за кордон, не бійтеся просити мультивізу. Ви також маєте на це право (за умови, що ви вже були саме в цій країні хоч би раз)!

Мультивіза досі розцінюється українцями як якась манна небесна. На запитання, чому консульство повинне вам її дати, відповідайте просто: тому що я часто подорожую! Правда, вперше мультивізу можуть дати не на рік, а на півроку.

Ще існує такий момент: людина в консульстві починає хвилюватися і зненацька замість правдивої інформації починає вигадувати казна-що. Претендуючи на звичайну туристичну поїздку, починає приплітати якихось родичів і друзів, які чекають її. Цього не слід робити в жодному разі! Якщо у вас туристична поїздка, то будь-які зв’язки за кордоном можуть лише погіршити вашу ситуацію! Ще одне правило отримання шенгенської візи – забуваємо про друзів та родичів “там”.

Безперечно, ніхто і ніколи не дасть вам гарантії стовідсоткового одержання візи. Ризик одержати відмову існує завжди та в кожного. Але за умови дотримання всіх правил отримання шенгенської візи, правильно поданих документів і чіткого маршруту подорожі такий ризик знижується до мінімуму.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>