1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (ще ніхто не проголосував, станьте першим!!!)
Loading ... Loading ...

ЯКИМ ЧИНОМ МОЖЛИВО ЗАПОБІГТИ ВЧИНЕННЮ ШАХРАЙСТВА?

top-photo

Останнім часом набули поширеного характеру випадки заволодіння грошима людей шахраями за допомогою Інтернет сайтів та іншим шляхом.

За такими фактами чи не кожного дня Зіньківським відділом поліції реєструються кримінальні правопорушення, передбачені ст. 190 Кримінального

кодексу України (шахрайство).

Опрацюванням кримінальних проваджень вказаної категорії встановлено, що заволодіння грошовими коштами громадян у переважній більшості випадків має місце внаслідок недотримання останніми загальних правил безпеки при покупці товарів та послуг.

Здійснюючи купівлю товарів чи послуг радимо дотримуватись наступних правил, які допоможуть вам не стати жертвами шахраїв.

Наголошуємо, що слід співпрацювати з продавцями, які не вимагають обов’язкову повну предоплату за товар, адже віддаючи свої гроші наперед – ви завжди ризикуєте. Якщо вам надзвичайно потрібен товар, але продавець працює тільки на умовах передоплати (на жаль, так часто буває), то слід з’ясувати, через який банк буде здійснюватись транзакція. Якщо оплата здійснюється через один з найпопулярніших банків ПАТ КБ «Приватбанк», то після введення номера картки, вам буде надано інформацію про особу – отримувача. Слід попросити в продавця копію його паспорта та проаналізувати дані, наскільки вони співпадають. Таким чином ризик буде мінімізовано.

Якщо особа зазначить банк, який під час передачі коштів, не зазначає особу отримувача, то слід бути дуже обережним та на цьому етапі слід здійснити серйозну перевірку. Адже якщо вами буде виявлено, що продавець прагне перевести свої кошти на електронну платіжну систему, то з надзвичайно великою ймовірністю за таких обставин ви станете жертвою шахрайства.

Якщо ви домовилися про особисту зустріч, рекомендуємо зустрічатися в добре освітленому місці (на площі, в торговому центрі і ін.). Не погоджуйтеся робити покупку в квартирі продавця, уникайте пустирів, стоянок, безлюдних провулків. Краще прийти на зустріч разом з другом, знайомим або родичем, який міг би засвідчити угоду.

Обговоріть безпечний і зручний спосіб доставки товару завчасно, уточніть, наскільки надійно буде упакований товар. Також не забудьте обговорити, хто саме буде оплачувати доставку – ви або продавець. Відправка замовленої посилки з «післяплатою» або доставка товару кур’єрською службою є найнадійнішими способами: вони дають можливість перевірити комплектацію товару, його стан і тільки після цього зробити оплату.

У разі виникнення сумнівів при покупці зв’яжіться з продавцем по телефону вказаному в оголошенні. Зберігайте контактну інформацію, ім’я продавця, деталі листування, документи, що підтверджують оплату і доставку, до кінця угоди – вони можуть виявитися корисними в разі непорозумінь.

Будьте завжди напоготові, керуйтеся здоровим глуздом у всіх угодах, і, якщо сумніваєтеся, не розлучайтеся зі своїми грошима.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>